۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۱
کد خبر: 83316471
۰ نفر
اسناد برنامه آمایش سرزمین البرز تدوین شد

كرج - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی البرز گفت: اسناد برنامه آمایش سرزمین این استان پس از مطالعات همه جانبه در تمام بخش ها تدوین شده است.

به گزارش ایرنا، زهرا عربشاهی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه برنامه ریزی و توسعه البرز افزود: این سند در هشت هزار صفحه كتاب با بیش از یك هزار نقشه تهیه شده است.
وی ادامه داد: با توجه به نوپا بودن البرز بسیاری از برنامه های توسعه ای در آن مغفول مانده بنابراین با بكارگیری ظرفیتهای علمی و توان نیروی انسانی تدوین نظریه پایه توسعه و سند ملی توسعه مد نظر قرار گرفته است.
وی گفت: سند آمایش سرزمین البرز اواخر سال 90 آغاز به كار داشت و تحلیل نظام سكونتگاهی، تحلیل منابع طبیعی و محیط زیست ، مطالعات آمایش از جمله فصول آن به شمار می رود.
عربشاهی افزود: تنها اشكالات سند آمایش البرز بازنگری در نقشه های 《جی ای اس》بوده كه مورد تایید قرار گرفته و به شورای عالی آمایش برای تصویب ارائه شده است.
واگذاری فضای مازاد اداره كل فنی و حرفه ای ، اداره كل جهاد كشاورزی به اداره كل اموال تملیكی ،اخذ تصمیم مبتی بر امكان یا عدم امكان تمدید تفویض اختیار در خصوص تبصره چهار مستند بر ارائه گزارش كار گروه تخصصی امور زیر بنایی از دیگر محورهای بحث نشست شورای برنامه ریزی و توسعه البرز بود.
**بهبود شرایط اقتصادی استفاده از ظرفیت ها را می طلبد
نماینده مردم كرج، اشتهارد ، آسارا و فردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به كاهش بودجه عمومی كشور هر چه بیشتر باید از ظرفیت های موجود برای پیشبرد اهداف اقتصادی بهره برد.
محمد جواد كولیوند افزود: یكی از سیاست های مهم اقتصاد مقاومتی مورد تایید مقام معظم رهبری استفاده از ظرفیتهای داخلی است.
وی ادامه داد: امروز شاهد افزایش هزینه های جاری در كشور هستیم كه حفظ ظرفیت های موجود ملاك نیست.
كولیوند با اشاره به اهمیت سند آمایش البرز افزود: اصلی ترین ظرفیت ها و ضعف ها در این سند آمده كه می تواند نقشه راه مطمئنی برای دستگاه های اجرایی باشد.
وی افزود: هر نوع اقدام و پروژه ای باید با توجه به این سند پیش رود بنابراین در تدوین این سند مهم دقت نظر لازم صورت گیرد.
8029/6993

سرخط اخبار استان‌ها