10 باب مدرسه خیرساز در شهرستان دماوند احداث می شود

تهران- ایرنا- رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند از ساخت و تكمیل 10 باب مدرسه خیر ساز در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح ها تا پایان امسال به بهره برداری می رسند.

به گزارش ایرنا، مهرداد پور فتحی چهارشنبه شب در جلسه شورای آموزش و پرورش در مورد طرح های آموزشی در دست اجرای شهرستان دماوند اظهار داشت: كلنگ زنی مدرسه 15 كلاسه مسكن مهر به مساحت 2 هزار متر مربع و اعتبار یك میلیارد ریال توسط اداره راه و شهرسازی از دیگر طرح هایی است كه در دستور كار قرار دارد.
وی تصریح كرد: با همكاری مجمع خیرین استان مجوز تخریب و احداث مدرسه 15 خرداد بخش جابان اخذ شده و عملیات اجرایی این مدرسه نیز تا 2 ماه آینده آغاز می شود.
رئیس آموزش و پرورش دماوند اضافه كرد: ساخت مدرسه سرخده، ولیعصر(عج) و 5 مدرسه دیگر نیز در حال انجام است.
وی گرانی كاغذ را از مشكلات كنونی آموزش و پرورش عنوان كرد و گفت: این مشكل در زمان برگزاری امتحانات بیشتر نمود پیدا می كند و در سنوات گذشته اعتباری در این خصوص اختصاص می یافت، ولی در سال جاری هیچ اعتباری در نظر گرفته نشده است.
وی عنوان كرد: مقرر شد تا شهرداری، خیرین و انجمن اولیا و مربیان در این خصوص به آموزش و پرورش كمك كنند.

** 40 واحد تولیدی نیمه فعال دماوند به چرخه تولید بازگشت
فرماندار شهرستان دماوند نیز در این جلسه گفت: سالجاری را به چهار فصل تقسیم كرده ایم و تمام پروژه ها عمرانی هر نهاد در پایان هر فصل باید كلنگ زنی و یا مورد بهره برداری قرار گیرد و كوچكترین فعالیت هر نهاد باید در بین مردم بازتاب داشته باشد.
مجید صفری با تأكید بر اینكه تمام برنامه ها باید به صورت متمركز اجرا شود، افزود: در سال جاری در نظر داریم بیش از 40 مؤسسه و كارخانه غیر فعال را به صورت 100 درصد فعال كنیم.
وی با بیان اینكه موضوعات مطرح شده در این جلسه نشان دهنده مصمم بودن مسئولان در رصد و بررسی مشكلات حوزه آموزشی است، اظهار داشت: خود كفا كردن آموزش و پرورش به لحاظ اقتصادی، نیروی انسانی و امكانات در اجرای سیاست های این نهاد تاثیر گذار است.
مجید صفری تاكید كرد: آموزش و پرورش یك خانواده بسیار مهم محسوب می شود و در سال جاری باید بر روی كیفیت فعالیت های این نهاد برنامه ریزی مناسب انجام شود.
وی افزود: با توجه به اهداف تبیین شده در ابتدای این مسیر قرار داریم و اگر آموزش و پرورش از فرصت های خود درآمد زایی كند، علاوه بر تامین هزینه های مربوطه، می تواند به دیگر نهادها نیز كمك كند.

** اوقات فراغت دانش آموزان برمبنای شعارسال تعریف شود
امام جمعه شهر دماوند نیز در ادامه با بیان اینكه افزایش بازده كاری، سطح قبولی و كیفیت آموزش در این نهاد از اهمیت بسزایی برخوردار است، گفت: باید شرایطی در این نهاد فراهم شود تا دانش آموزان هیچگونه مشكل و استرسی برای امتحان نداشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین كاظم فتاح دماوندی برنامه های مربوط به اوقات فراغت دانش آموزان در ایام تابستان را از مهمترین موضوعات فرهنگی برشمرد و افزود: با توجه به ارائه برنامه های مختلف در طول تابستان توسط دستگاه های ذیربط از موازی كاری در این زمینه باید پرهیز شود.
وی گفت: یادگیری مهارت های شغلی با توجه به شعار سال در كنار برنامه های تفریحی و آموزشی بسیار حائز اهمیت است.
حجت الاسلام فتاح دماوندی تأكید كرد: با انعقاد تفاهم نامه ای بین آموزش و پرورش و اداره فنی و حرفه ای زمینه حضور دانش آموزان دبیرستانی در این مراكز كاربردی فراهم شده و باید از این فرصت در جهت شكوفایی استعدادهای دانش آموزان استفاده كرد.
تهرام/7246/6003