۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
کد خبر 83316397
۰ نفر
گلریزان، جشن مهربانی به وسعت دلهای آسمانی

زنجان - ایرنا - گلریزان سنت زیبا، دیرینه و جشن مهربانی برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد است تا با دلهای آسمانی و دستان سخاوتمند خیران از پشت میله های زندان رها شده و به آغوش خانواده خود بازگردند.

به گزارش ایرنا، در میان همه افرادی كه راهی زندان می شوند انسان هایی هستند كه به طور كامل تصادفی، ناخواسته و با دلایل مختلف غیر عمد راهی زندان شده و طعم تلخ روزهای دور شدن از خانواده و انتظار در پشت میله های زندان را می چشند.
هر یك روز ماندن و انتظار كشیدن در زندان برای این افراد به اندازه یك عمر می گذرد و در آن سوی میله های زندان نیز فرزندان این زندانیان جرائم غیر عمد تحمل دوری از سرپرست خانواده را ندارند و با چشمانی اشكبار در انتظار آزادی آنها هستند.
از سوی دیگر خانواده این زندانیان در نبود سرپرست، روزهای زندگی را با رنج و سختی فراوان سپری می كنند و نه تنها به لحاظ عاطفی بلكه در اغلب موارد از نظر اقتصادی نیز دچار چالش های جدی می شوند.
اما در این میان خیرانی سخاوتمند در جشنی به نام گلریزان دور هم جمع می شوند و با قلبی پر از مهر و عاطفه و جمع آوری كمك های مالی زمینه آزادی این زندانیان را فراهم می كنند تا شاید روزهای خوش زندگی بار دیگر به این افراد لبخند بزند.
این انسانهای بزرگ برای انجام كار خیر و آسمانی خود در ماه اجابت دعاهای كریمانه و گلریزان مهربانی، ماه مبارك رمضان، اوج بخشندگی و مهربانی خود را به نمایش می گذارند.
یكی از بركات ماه مبارك رمضان كمك به نیازمندان و فقرا است و به همین دلیل جشن گلریزان همه ساله در ماه رمضان برگزار می شود و تعداد قابل توجهی از زندانیان جرائم غیرعمد در این ماه مبارك آزاد می شوند.
رئیس دادگستری شهرستان طارم در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد نیازمندی كه به دلیل ناتوانی مالی در بند هستند، ماه مبارك رمضان جاری برای اولین بار در شهرستان طارم جشن گلریزان برگزار می‌شود.
علیرضا عسگری با دعوت از مردم خیر و نوع دوست شهرستان طارم برای حضور در مراسم گلریزان، اظهار داشت: این جشن برای اولین بار با همكاری ستاد دیه استان زنجان نیمه دوم ماه مبارك رمضان برگزار و كمك مالی مردم سخاوتمند شهرستان در كنار جلب بخشی از رضایت شاكیان خصوصی توسط ستاد دیه موجب آزادی زندانیان جرایم غیرعمد خواهد شد.
عسگری عنوان كرد: این زندانیان افرادی هستند كه به خاطر جرایم غیرعمدی چون تصادف، مهریه، نفقه همسر و سایر محكومیت های مالی غیرعمد در حبس به سر می برند و زندانی شدن آنها علاوه بر اینكه آسیبهای روحی و روانی برای خود فرد ایجاد می كند، موجب ورود آسیب های اجتماعی به خانواده آنها و در نهایت جامعه می شود.
رئیس دادگستری شهرستان طارم در مورد برگزاری جشن گلریزان طارم خاطرنشان كرد: این جشن نوع دوستی و مهربانی اول خرداد ماه سال جاری مصادف با 16 ماه مبارك رمضان در مجتمع فرهنگی- هنری شهید بهشتی شهر آب بر با حضور خیران سخاوتمند شهرستان برگزار و كمك های مالی جمع آوری شده حاصل از این جشن صرف آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و سایر محكومان مالی خواهد شد.
شهرستان طارم با 47 هزار نفر جمعیت (حدود 5 درصد جمعیت و 10 درصد مساحت استان زنجان) در 90 كیلومتری شمال شرقی زنجان واقع شده و با استانهای قزوین، اردبیل و گیلان همسایه است.
9886/6085