آتش سوزي در پارك هاي جنگلي سنندج 95 درصد كاهش يافت

سنندج - ايرنا - رئيس سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري سنندج از كاهش 95 درصدي آتش سوزي پارك هاي جنگلي سطح شهر در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، شرمين شريفي روز پنجشنبه در جلسه هماهنگي براي پيشگيري از وقوع آتش سوزي در پارك هاي جنگلي اظهار داشت: حفاظت و صيانت از اين پارك ها مقابل حوادث مختلف نظير آتش سوزي از مهمترين اهداف و اولويت هاي اين سازمان است.
وي افزود:علاوه بر پارك جنگلي آبيدر كه از اهميت ويژه اي برخوردار است در ديگر پارك هاي جنگلي در سطح شهر همانند نيشتمان و توس نوذر هم اقدامات پيشگيرانه براي جلوگيري از آتش سوزي انجام مي شود.
رئيس سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري سنندج گفت:سال گذشته پارك جنگلي آبيدر به هفت زون تقسيم شد و آتش بانان هم در زون هاي تعيين شده بصورت شبانه روزي مستقر شدند.
وي اعلام كرد: سال گذشته با اقدامات مناسب و همچنين تعامل و همكاري آتش نشاني، منابع طبيعي و سازمان هاي مردم نهاد، آتش سوزي در پارك هاي جنگلي در سطح شهر با كاهش چشمگير95 درصدي روبرو شد.
شريفي افزود: امسال بارش هاي فراوان برف و باران موجب شده پوشش گياهي مناسب در بسياري از نقاط سطح شهر بويژه در پارك هاي جنگلي افزايش پيدا كند.
وي اضافه كرد: بي شك به مرور با گرم شدن هوا شاهد خشك شدن پوشش گياهي و در نتيجه افزايش احتمال آتش سوزي در اين پارك ها خواهيم بود.
رئيس سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري سنندج اظهار داشت: تشكيل جلسات هماهنگي با دستگاهاي ذيربط در خصوص تهيه امكانات لازم تا قبل از گرم شدن هوا و همچنين استقرار آتش بان در آبيدر از اقداماتي است كه بايد در اسرع وقت اجرا شوند.
شريفي با بيان اينكه شرايط پوشش گياهي در پارك هاي جنگلي بسيار متفاوت تر از سال هاي گذشته است، گفت: اميدواريم با تلاش، همكاري و تعامل تمامي دستگاه هاي ذيربط و همچنين شهروندان بتوانيم همانند سال گذشته درحفاظت و پيشگيري از وقوع آتش سوزي در پارك هاي جنگلي موفق عمل كنيم.
معاون خدمات شهري شهرداري سنندج هم در اين جلسه با اشاره به اينكه عامل انساني باعث بيشتر آتش سوزي ها در پارك هاي جنگلي است، گفت: مي طلبد علف هاي هرز در تفرجگاه ها و نقاطي كه بيشتر شهروندان براي تفريح به آن مراجعه مي كنند جمع آوري شود.
عبدالسلام سپهرافزود: خريد تجهيزات لازم نظير دمنده هم يكي ديگر از اقدامات است كه با پيگيري لازم اميدواريم بتوانيم نسبت به خريد دو دستگاه دمنده و تحويل آن به سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري اقدام كنيم.
7348 / 3034