لزوم مطالبه گري از نامزدهاي فدراسيون كشتي** ميثم ناصرنژاد

همدان- ايرنا- اين روزها بازار رفت و آمد نامزدهاي رياست فدراسيون كشتي به همدان و شهرهاي غربي كشور داغ است و مي كوشند از نزديك با رايزني هاي لازم، راي دهندگان مجمع انتخاباتي را به سمت خود جلب كنند.

به گزارش ايرنا، عباس جديدي از قهرمانان سابق ملي و بين المللي هفته جاري پا به همدان گذاشت و پس از نشست با تني چند از مسئولان هيات كشتي استان، با برخي از پيشكسوتان نيز ديدار داشت.
صرف افطار در يكي از باشگاه هاي كشتي همدان و گرفتن عكس يادگاري با كشتي گيران، مربيان و برخي اعضاي هيات كشتي استان همدان نيز ماحصل سفر او به اين شهر بود.
هفته گذشته نيز شاهد حضور اميرضا خادم ديگر نامزد رياست فدراسيون فوتبال به همدان بوديم كه البته وي بي سر و صدا به اين شهر سفر كرد و باب رايزني با مسئولان هيات كشتي استان را انجام داد.
رايزني نامزدهاي فدراسيون كشتي در شرايطي است كه همدان تنها يك راي در مجمع انتخاباتي دارد حال اينكه همين يك راي نيز به قدري براي نامزدها مهم است كه بار سفر را بردوش كشيده اند.
اما اينكه هيات كشتي همدان در نهايت به جمع بندي براي راي دادن به نفع كدام نامزد انتخابات فدراسيون كشتي برسد، هنوز مشخص نيست.
پيش بيني مي شود كه حميدرضا ياري رييس هيات كشتي همدان راي به نفع نامزدي خواهد داد كه شانس انتخابش بيش از سايرين است و از سوي ديگر مورد اقبال حداكثري نيز قرار گرفته شود.
آنچه مشهود است، همدان در ادوار گذشته فدراسيون كشتي نتوانسته به خوبي ارتباط و تعامل لازم را در جهت حفظ و احياي منافع خود داشته باشد و در سال هاي اخير همواره شاهد ركود كشتي در همدان و فاصله گرفتن از تيم هاي ملي در رده هاي سني مختلف بوده ايم.
در مباحث آموزشي نيز همدان جزو ضعيف ترين استان ها به شمار رفته و اغلب مربيان كشتي اين استان با دانش روز كشتي دنيا فاصله دارند.
اختصاص بودجه به كشتي همدان از سوي فدراسيون نيز همواره رضايتمند نبوده و شاهد حمايت هاي لازم در اين حوزه نيز نبوده ايم.
آنچه كه امروزه در بازار داغ انتخاباتي فدراسيون كشتي حايز اهميت بوده، مطالبه گري از نامزدها براي نگاه ويژه به كشتي همدان است.
در واقع بايد در اين نشست ها به جاي گرفتن عكس هاي يادگاري و سلفي هاي هميشگي، شرط انتخاب را فارغ از توانمندي هاي مديريتي نامزد مدنظر، حمايت ويژه و عادلانه از كشتي همدان قرار داد.
كشتي همدان امروزه حال و روز خوبي ندارد و از دوران طلايي خود فاصله دارد به گونه اي كه در شرايط نامطلوب فعلي آرزوي داشتن ملي پوش را مطالبه مي كنيم.
پس از دوران طلايي كشتي همدان از سال 2000 تا 2012 ميلادي در عرصه هاي آسيايي، جهاني و المپيك، ديگر مجال هنرنمايي و درخشش در اين ميادين داده نشد و تك چهره هاي نخبه كشتي استان نيز به انزوا كشيده شدند.
حالا با روي كار آمدن حميدرضا ياري بارديگر بارقه هاي اميد براي بازگشت به همان روزهاي اوج در دل دوستداران كشتي زنده شده است.
منتهي آنچه كه نيز امروز كشتي استان است، روحيه مطالبه گري از فدراسيون بوده و نبايد اجازه داد همانند گذشته نگاه به همدان كم رنگ و ناملموس باشد.
كشتي همدان بدون ترديد در پيشينه قهرمان پروري چيزي از استان هايي نظير مازندران كم ندارد اما نياز به همت مضاعف و تقويت روحيه مطالبه گري دارد.
به اميد بازگشت كشتي همدان به دوران طلايي المپيك، جهاني و آسيايي.
خبرنگار ايرنا در همدان
7520/2090