چهارمین هم‌اندیشی دستگاه‌های هم‌خانواده وزارت ارشاد در فارس برگزار شد

شیراز- ایرنا- چهارمین نشست هم‌اندیشی دستگاه‌های هم‌خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان فارس با موضوع بررسی راهكارهای هم افزایی دستگاه ها به میزبانی اداره كل حج و زیارت استان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس شامگاه چهارشنبه در این نشست با تاكید بر اینكه دستگاه‌های هم‌خانواده این مجموعه باید با تشریك امكانات یكدیگر را تقویت كنند، گفت: شناسایی مشكلات و كمبود‌ها و رفع آن‌ها و همچنین تقویت نقاط قوت دستگاه‌های هم‌خانواده وزارت ارشاد مهم‌ترین هدف این نشست‌هاست.
صابر سهرابی خاطرنشان كرد: همه دستگاه‌‌ها باید با تمام ظرفیت‌های خود برای حل مشكلات و به حداقل رساندن مسائل، هم‌اندیشی و برمبنای آن‌ها عمل كنند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس با اشاره به موضوع ثبت‌نام و ساماندهی و خدمت‌رسانی برای اعزام زائران به عتبات عالیات ادامه داد: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ساختمان شماره 2 خود را واقع در كوی زهرا برای ساماندهی اعزام زائران اربعین حسینی به این حركت فرهنگی و مردمی اختصاص خواهد داد.
وی با اشاره به نشست‌های پیشین دستگاه‌های هم‌خانواره وزارت ارشاد ابراز امیدواری كرد كه این نشست‌ها در سال جدید تداوم یابد.
در این نشست كه به میزبانی اداره كل حج و زیارت استان فارس برگزار شد، علیرضا زینلی مدیر این اداره كل گزارشی از ظرفیت ها و توانمندی های این اداره كل ارائه كرد.
در ادامه این نشست، مدیركل كتابخانه‌های عمومی فارس، رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در استان، رئیس دبیرخانه كانون های فرهنگی و هنری مساجد استان و معاون فرهنگی اداره كل اوقاف و امور خیریه استان به ارائه پیشنهادهای خود برای تقویت همكاری های مشترك پرداختند.
پیش از این جلسات هم اندیشی دستگاه های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان فارس به ترتیب به میزبانی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، خبرگزاری جمهوری اسلامی و اداره كل امور كتابخانه های عمومی استان برگزار شده بود.
در این جلسه مقرر شد كه اداره كل اوقاف و امور خیریه فارس میزبان پنجمین نشست دستگاه های خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان باشد.
7375/ 2027