طالبان به پهپاد و سلاح لیزری مجهز است

كابل– ایرنا- منابع امنیتی در افغانستان تاكید دارند كه گروه طالبان در «جوزجان» به پهپاد و سلاح های پیشرفته لیزری مجهز می باشد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا ، این منابع همچنین از دستیابی طالبان به جنگ افزارهای ضد زرهی خبر می دهند.
بر اساس گزارش های دریافتی، در نبردهای اخیر میان طالبان و نیروهای دولتی، 40 تن از نیروهای امنیتی افغانستان با استفاده از جنگ‌افزارهای لیزری كشته شده اند.
«سید عزیزالله الفتی»، نمایندۀ جوزجان در مجلس نمایندگان افغانستان معتقد است كه طالبان با استفاده از جنگ‌افزارهای مدرن، ابتكار عمل در جنگ را به دست گرفته است.
شماری از شهروندان جوزجانی در گفت و گو با رسانه های محلی، با نگرانی از وضعیت امنیتی این استان تاكید دارند استفاده از جنگ‌افزارهای مدرن لیزری و پهپادها ، موجب بدترشدن وضعیت امنیتی در جوزجان شده است.
حضور 18 ساله نظامیان آمریكایی در افغانستان، نه تنها برای مردم این كشور امنیت نیاورده است، بلكه هر روز بر شدت ناامنی در مناطق مختلف این كشور از جمله هرات افزوده می شود.
آمریكایی ها سالانه 50 میلیارد دلار برای امنیت سربازان خود در افغانستان هزینه می كنند.
سخنگوی طالبان نیز چندی پیش اعلام كرده است كه برای بیرون راندن اشغالگران حملات خود را علیه نیروهای متجاوز آمریكایی شدت می بخشند.
مسوول مذاكرات صلح طالبان با آمریكا در دوحه قطر، روز گذشته گفته بود پس از شكست دو ابرقدرت در افغانستان ( بریتانیا و شوروی) به زودی ابرقدرت آمریكا نیز از این كشور پا به فرار خواهد گذاشت.
**آساق**1518