ظریف: عادی سازی روابط اقتصادی ایران راه حفظ برجام است

تهران-ایرنا- وزیرامورخارجه كشورمان گفت: جامعه بین المللی برای حفظ برجام باید نسبت به عادی سازی روابط اقتصادی ایران اقدام كند.

به گزارش ایرنا، محمدجوادظریف پس از دیدار با همتای ژاپنی خود در گفت وگویی اظهار كرد: در این دیدار درباره شرایط كنونی منطقه، اقدامات آمریكا، نحوه حفاظت از برجام اگر جامعه بین المللی تمایلی به حفظ آن داشته باشد، صحبت كردیم.
وی یادآور شد: تارو كونو وزیرامورخارجه ژاپن در این دیدار گفت متعهد به برجام بوده و ژاپن علاقه مند است اقدامات دیپلمات خودرا برای كاهش تنش در منطقه ادامه دهد.
وزیرامورخارجه كشورمان تاكید كرد: در این دیدار روش های كاهش تنش در منطقه و توقف اقدامات جنگ طلبانه آمریكا را توضیح دادم و اینكه جمهوری اسلامی به دنبال درگیری در منطقه نیست اما همواره از منافع خودش با تمام قدرت دفاع كرده و اكنون نیز این كار را انجام خواهد داد.
ظریف عنوان كرد: همچنین تاكید شد اگر قرار است جامعه بین المللی برجام را حفظ كند باید در زمینه عادی سازی روابط اقتصادی ایران كه هدف برجام بوده تعهد و اقدام كند و جز این راه روشی برای حفظ برجام وجود ندارد.
محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران كه به دعوت همتای ژاپنی خود به این كشور سفر كرده است بامداد امروز پنجشنبه به وقت محلی وارد توكیو شد.
وزیرامورخارجه ایران قرار است صبح امروز پنجشنبه همچنین با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن دیدار و در خصوص روابط دوجانبه، مسائل منطقه ای و بین المللی گفت وگو كند.
رئیس دستگاه دیپلماسی پیش از سفر به ژاپن به كشورهای تركمستان و هند سفر كرده و پس از مذاكره با همتایان تركمستانی و هندی خود عازم ژاپن شده بود.
شبك**1983**1708