استاندار: به ساكنان روستاهاي در حريم رودخانه هشدار داده شود

اهواز _ ايرنا _ استاندار خوزستان گفت: براي روستاهاي حريم رودخانه بايد هر چه سريعتر به يك جمع بندي برسيم و معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري در اين خصوص ضمن دادن هشدار زمان تعيين كند.

به گزارش ايرنا غلامرضا شريعتي شامگاه چهارشنبه شب در سومين نشست قرارگاه بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده خوزستان اظهار داشت: وضعيت روستاهاي واقع در حريم رودخانه ها بايد مشخص شود و اين موضوع براي تصميم گيري در قرارگاه مطرح شود.
وي بيان كرد: براساس قولي كه رييس جمهوري دادند و در شامگاه سه شنبه نيز در ضيافت افطاري با مقام معظم رهبري بر آن تاكيد شد بنا شد تا پايان سال روند بازسازي منازل آسيب ديده ناشي از سيل تمام شود و سيل زدگان به منازل خود برگردند و ما خود را موظف به اجراي آن مي دانيم.
استاندار با تاكيد بر اين كه جلسات قرارگاه بازسازي و نوسازي نبايد روند عادي و روزمرگي به خود بگيرند بيان كرد: احتمالا حدود 6 ماه جلسات قرارگاه بازسازي تداوم داشته باشد تا كار به سرانجام برسد لذا ضرورت دارد اين جلسات با جديت دنبال شوند.
وي با بيان اين كه پيامدها و عواقب سيل همچنان ادامه دارد گفت: دولت خود را موظف مي داند كه در كنار سيل زدگان باشد.
استاندار خوزستان توضيح داد: ستاد اجرايي فرمان امام بسته هايي تهيه نموده و اميدواريم به سرعت ميان سيل زدگان توزيع و به آنها اميد تزريق شود.
شريعتي با تاكيد بر اهميت كشاورزي در زندگي ساكنان مناطق سيل زده گفت: زمين هاي كشاورزي بايد به سرعت از آب تخليه شوند تا براي كشت تابستانه آماده شوند.
وي خطاب به بانك هايي كه بناست در بازسازي مشاركت داشته باشند گفت: طي جلسه اي دستوركارهاي مربوطه در اين زمينه به تصويب برسد و هر بانك هم كه در هر منطقه در حال فعاليت است يك نماينده در منطقه مستقر نمايند تا كارها سريع تر انجام شوند.
استاندار خوزستان با اشاره به زمينه شيوع بيماري التور و نزديكي به فصل پيك وبا توصيه كرد: شركت آب و فاضلاب روستايي دستگاه هاي كلرزني خود را فعال كند و اگر نياز به اعتبار دارند اعلام شود تا هماهنگي لازم در اين خصوص صورت گيرد.
وي اضافه كرد: وضعيت آب در غرب اهواز از اين جهت مشكل دارد و لازم است شركت آب و فاضلاب اهواز در اين زمينه مراقبت نمايد.
اوايل فروردين امسال به دليل طغيان رودخانه هاي دز، كارون و كرخه سيلاب در مناطق حاشيه اي اين رودخانه ها جاري شد.
بر اساس گزارش هلال احمر خوزستان 21 شهرستان خوزستان در فروردين امسال دچار سيلاب و آبگرفتگي شدند و در جريان اين سيلاب به 250 هزار نفر امدادرساني شد.
7164/6064