روزنامه سوري:ترامپ درپي غارت خزانه كشورهاي عربي است

تهران – ايرنا – روزنامه الثوره سوريه نوشت:دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريكا به خاطر طمعي كه به خزانه كشورهاي عربي منطقه خليج فارس دارد، جمهوري اسلامي ايران را خطري براي آن ها جلوه مي دهد.

روزنامه الثوره چاپ دمشق در مقاله اي به قلم 'عبدالرحيم احمد' نوشت: تابستان داغ منطقه خليج فارس با افزايش فشارهاي آمريكا بر ايران با استفاده از دلارهاي نفتي اعراب ممكن است داغ تر شود.
غارت خزانه كشورهاي عربي توسط آمريكا به بهانه دفاع از عرش حاكمان اين كشورها، ضرري براي تهران ندارد ولي طمع ترامپ به برداشت بيشتر از خزانه اعراب، بزرگنمايي خطر ايران را ضروري مي كند.
از زماني كه ترامپ وارد كاخ سفيد شد، بنگاه معاملاتي دفاع از كشورهاي عربي حاشيه خليج فارس را گشود و چك هاي اين خدمت را يكي پس از ديگري دريافت كرد.
رئيس جمهوري آمريكا به اعراب اعلام كرد يا بايد هزينه دفاع از دولت هايتان را پرداخت كنيد يا دفاعي دركار نخواهد بود و در اين بازي، آن ها سخاوتمندانه و در حد و مرز غارت حاضر شدند سهم ترامپ و شريكش رژيم صهيونيستي را پرداخت كنند.
ولي چنانكه پيداست دفاعي كه اين كشورها به مبلغ ميلياردها دلار خريده اند، دفاع كامل و مطلقي نبوده است و هدف قرارگرفتن نفتكش ها در بندر الفجيره و ايستگاه هاي پمپاژ نفت عربستان اين موضوع را ثابت مي كند.
برخي اين دو حمله را به تصميم ترامپ براي به صفر رساندن صادرات نفت ايران و برخي آن دو را تلاش براي كشاندن منطقه به جنگي كه قطعا به سود اعراب نيز نيست مي دانند.
در هر دو حالت بايد به دنبال طرفي گشت كه بيشترين سود را از بحراني شدن منطقه مي برد و بسيار واضح است كه رژيم صهيونيستي تنها طرفي است كه از جنگ جديد در منطقه سود مي برد كه هيزم آن شيوخ خليج فارس باشند.
ايران بارها هشدار داده است كه جلوگيري از صادرات نفتش به معناي جلوگيري از صادرات همه نفت اعراب از تنگه هرمز است ولي تهران تاكنون با يك سياست عاقلانه از جامعه جهاني و بويژه پنج كشور امضا كننده توافق هسته اي برجام خواسته است در برابر تحريك ها و زورگويي آمريكا بايستند زيرا ايران مي داند كه جنگ در خليج فارس نه به سود اين كشور و نه به سود همسايگانش نيست.
شبك**6116**1392