شهر ايلام نيازمند ايجاد بازارچه بزرگ ميوه و تره بار است

ايلام- ايرنا - سرپرست معاونت هماهنگي امو اقتصادي استاندار ايلام گفت: شهر ايلام به عنوان مركز استان نيازمند ايجاد بازارچه ميوه و تره بار مناسب است كه بتوان بر توزيع و عرضه و قيمت ميوه نظارت بيشتري داشت.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حيدر نعمتي در نشست كميته حمايت از توليد و اشتغال استان اظهار داشت: اكنون به جرات مي توان ادعا كرد كه ايلام تنها استاني است كه ميدان ميوه و تربار با تعريفي كه شهرداري ها داشته، ندارد.
وي افزود: خروج صنوف آلاينده و مزاحم از سطح شهر علاوه بر كاهش ترافيك، تكميل و توسعه زيرساخت ها، ايجاد آرامش و مبلمان شهري، نقش مهمي در تعديل قيمت ميوه و تربار و نظارت بر عرضه آن دارد.
معاون استاندار ايام تاكيد كرد: ابزار تشويقي براي خروج صنوف آلاينده از شهر ايلام بايد فراهم شود و به اين منظور تلاش مي شود تا علاوه بر خدمات مورد نياز زمين هم به قيمت مناسب و كارشناسي در اختيار آنان قرار گيرد.
نعمتي ادامه داد: با توجه به اينكه استان ايلام داراي هتل مناسب و پنج ستاره نيست يك شركت سرمايه گذاري براي ايجاد هتل پنج ستاره در ايلام اعلام آمادگي كرده كه درصدد تامين زمين براي احداث آن هستيم.
وي از راه و شهرسازي استان خواست با بررسي و قيمت كارشناسي مناسب زمين در اختيار طرح هاي ميدان ميوه و تره بار و هتل پنج ستاره قرار دهد تا هم اين صنوف به خارج از شهر منتقل شوند و هم استان داراي يك هتل آبرومند شود.
شهردار ايلام نيز در اين نشست گفت: اگر خواهان توسعه در شهر ايلام هستيم بايد با انعطاف پذيري بيشتري در تصميم ها نسبت به اجراي طرح ها و همراهي با سرمايه گذاران اقدام كنيم.
طالب صادقيان اظهار داشت: طرح هاي خوبي نظير سينما اميد، ايجاد شهربازي نوين ، بهسازي پياده روها و بافت هاي فرسوده ، مجتمع فرهنگي و ... در دست اقدام است كه اميدوارم با همراهي دستگاه ها هرچه سريعتر اجرايي شوند.
به گزارش خبرنگار ايرنا در اين نشست تعيين قيمت براي واگذاري طرح هاي سرمايه گذاري در حوزه گردشگري و هتل پنج ستاره و ميدان ميوه تره بار بررسي شد كه اعلام قيمت منوط به بررسي كارشناسي شد.
7177/6119