۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۹
کد خبر 83316221
۰ نفر
كشاورزان محصول خود را به مراكز مجاز تحويل دهند

ايلام- ايرنا- معاون اقتصادي استاندار ايلام از كشاورزان خواست محصول گندم خود را به مراكز مجاز خريد تحويل دهند.

به گزارش ايرنا، حيدر نعمتي عصر چهارشنبه در حاشيه بازديد از سيول هاي ذخيره گندم دهلران گفت: با توجه به فصل برداشت كشاورزان دقت كنند محصول خود را به مراكز مجاز تحويل دهند تا در خصوص دريافت بهاي گندم مشكلي نداشته باشند.
وي با اشاره به رشد برداشت گندم در استان و تحويل به مراكز خريد افزود: پيش بيني ها از برداشت 300هزار تن گندم در استان خبر مي دهد و سيلوهاي ذخيره گندم در استان نيز مهياي خريداري گندم مازاد كشاورزان هستند.
معاون اقتصادي استاندار ايلام تاكيد كرد: گندم بعنوان يك محصول استراتژيك هر ساله خريد تضميني آن از طريق شوراي اقتصاد پيگيري و مصوبه آن براي اجرا به استان ها ابلاغ مي شود.

** 550 ميليارد ريال مطالبات كشاورزان بزودي پرداخت مي شود
مدير كل غله استان ايلام نيز گفت: با پيگيري هاي بعمل آمده به زودي مطالبات 550 ميليارد ريالي كشاورزان پرداخت مي شود.
كامران سليمان پور اضافه كرد: از آغاز فصل برداشت گندم در استان و بويژه مناطق گرمسيري 140 هزار تن گندم تحويل مراكز خريد شده ست.
وي يادآور شد: تاكنون يك هزار و 390 ميليارد ريال از مطالبات كشاورزان به روز پرداخت شده و 550 ميليارد ريال مطالبات آنها كه با تاخير مواجه شده با پيگيري ها و تامين اعتبار بزودي پرداخت خواهد شد.
مديركل غله ايلام با اشاره به خريد 19 هزار تن كلزا از كشاورزان گفت: برداشت كلزا در استان از رشد 70 درصد نسبت به پارسال برخوردار است و تاكنون 95 درصد مطالبات كلزاكاران كه بالغ بر 570 ميليارد ريال است، پرداخت شده است.
فرماندار دهلران هم گفت: از ابتداي فصل برداشت تاكنون 126 هزار تن گندم در شهرستان تحويل مراكز خريد شده است.
مجيد عسگري افزود: پيش بيني مي شود تا پايان فصل برداشت اين ميزان به 140 هزار تن برسد.
وي گفت: تا كنون بيش از 12 هزار تن كلزا نيز در شهرستان خريداري شده است.
فرماندار دهلران گفت: 50 درصد محصول توليدي كلزا و گندم استان مربوط به اين شهرستان مرزي است.
شهرستان مرزي دهلران با 50 هزار هكتار اراضي آبي و ديم قطب كشاورزي ايلام است كه سالانه نيمي از محصولات كشاروزي استان در اين شهرستان توليد مي شود.
7175/6119