46 تروريست در شمال استان حماه سوريه به هلاكت رسيدند

تهران – ايرنا – رسانه هاي نزديك به مخالفان دولت سوريه ، اسامي 46 عضو كشته شده گروه هاي تروريستي در شمال و شمال غرب استان حماه را منتشر كردند.

رسانه هاي مخالف سوريه چهارشنبه شب آخرين آمار كشته هاي گروه تروريستي تحريرالشام و تروريست هاي هم پيمان آن را كه در درگيري هاي اخير با ارتش سوريه كشته شده اند، اعلام كردند.
اكثر آنان عضو گروه هاي تروريستي تحريرالشام (جبهه النصره) و ارتش آزاد هستند كه در عمليات ارتش سوريه در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب به هلاكت رسيدند.
'محمد محمود شمالي' فرمانده جيش النصر، 'احمد اسماعيل' افسر فراري ارتش سوريه و فرمانده 'لواء المغاوير، 'محمد نجار' از فرماندهان ارتش آزاد ادلب، 'محمد عبدالكريم' و 'مويد الجاسر' از فرماندهان جيش العزه از زيرمجموعه هاي ارتش آزاد 5 نفر از مسئولان گروه تروريستي ارتش آزاد مورد حمايت تركيه در ميان كشته شدگان هستند.
در چند روز گذشته و با افزايش نقض آتش بس در استان هاي حلب، حماه و ادلب توسط تروريست ها، ارتش سوريه و جنگنده هاي روسي مواضع تروريست ها را در اين مناطق زير آتش سنگين خود گرفته اند.
نيروهاي سوري از روز شنبه 21 ارديبهشت موفق شدند تا در جريان عمليات خود بخش هايي از شمال و شمال غرب استان حماه و جنوب غرب استان ادلب را از اشغال گروه هاي تروريستي آزاد كنند.
ولاديمير پوتين و رجب طيب اردوغان روساي جمهوري روسيه و تركيه 17 سپتامبر 2018 (26 شهريور 1397) در شهر سوچي درباره ادلب به توافقي دست يافتند كه براساس آن مقرر شد تا 15 اكتبر (23 مهر 1397) منطقه عاري از سلاح تا عمق 15 تا 20 كيلومتري در خطوط تماس نيروهاي دولت سوريه و عناصر مخالف در ادلب ايجاد شود و مقامات نظامي ترك و روس بر اين روند نظارت داشته باشند.
منابع نزديك به ارتش سوريه مي گويند كه اين توافق به دليل ناتواني تركيه در انجام تعهد خود به طور كامل اجرا نشد و گروه هاي تروريستي به صورت روزانه به نقض اين توافق اقدام مي كنند و علاوه بر حمله به مواضع ارتش، غيرنظاميان را نيز در مناطق مختلف هدف قرار مي دهند.
شبك**6116**1392