۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۰
کد خبر 83316213
۰ نفر
هفتمين قهرماني لاتزيو در جام حذفي فوتبال ايتاليا

تهران - ايرنا - تيم فوتبال لاتزيو با برتري 2 بر صفر مقابل آتالانتا براي هفتمين مرتبه به عنوان قهرماني جام حذفي باشگاه هاي ايتاليا دست يافت.

فينال فصل جاري جام حذفي فوتبال باشگاه هاي ايتاليا (كوپا ايتاليا) بين تيم هاي آتالانتا و لاتزيو در حضور حدود هفتاد هزار ورزشگاه المپيك شهر رم برگزار شد و لاتزيو با گل هايي كه در دقايق پاياني به ثمر رساند به پيروزي دو بر صفر رسيد و قهرمان شد.
بازي با برتري نسبي لاتزيو آغاز شد، اما در ادامه آتالانتا عملكرد بهتري داشت و در دقيقه 25 مي توانست به گل دست يابد كه با بدشانسي از اين مهم بازماند.
در نيمه دوم روند بازي كاملا متعادل بود، اما از دقيقه 75 به بعد تعويض هاي «سيمونئه اينزاگي» سرمربي جوان لاتزيو سبب شد تا تيمش همه چيز را به سود خود كند.
در دقيقه 81 كرنر ارسالي «لوكاس ليوا» را «سرگئي ميلينكوويچ ساويچ» هافبك صربستاني لاتزيو كه تنها لحظاتي از حضورش در ميدان مي گذشت با ضربه سر تماشايي به تور دروازه حريف دوخت تا هواداران تيمش را غرق در شادي كند.
در دقيقه 90 و در حالي كه تيم آتالانتا براي جبران گل خورده تلاش مي كرد، «آنخل كوريا» مهاجم آرژانتيني لاتزيو در ضد حمله اي سريع و با حركتي تماشايي، مدافعان حريف را از پيش روي برداشت و گل دوم لاتزيو را به ثمر رساند و سند قهرماني پايتخت نشين ها را امضاء كرد.
در اين ديدار پربرخورد، داور هشت مرتبه از كارت زرد خود استفاده كرد.
در نهايت اين بازي با حساب دو بر صفر به سود لاتزيو به اتمام رسيد تا اين تيم براي هفتمين مرتبه به قهرماني جام حذفي دست يابد.
آتالانتا نيز كه تنها يك مرتبه در سال 1963 جام حذفي را بالاي سر برده است در حسرت قهرماني دوباره باقي ماند.
يوونتوس با 13 قهرماني، پرافتخارترين تيم جام حذفي فوتبال ايتاليا است.
شبك**ورزشي**3783**1708