وزارت آموزش پرورش اردوی مقابله با بلایای طبیعی برگزار می كند

كرج - ایرنا - مدیركل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: طرح اردویی مقابله با بلایای طبیعی برای دانش آموزان در قالب اردوهای درون و برون استانی اجرا می شود.

علی رمضانی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا در كرج با اشاره به اینكه طرح جامع تحول در نظام اردوهای دانش‌آموزی در دستور كاری قرار گرفته است، افزود: درقالب این طرح دانش‌آموزان با نكات آموزشی و ایمنی در برابر بروز بلایای طبیعی در اردوها آشنا می‌شوند.
وی با بیان اینكه پس از اعمال نظرات دستگاه‌ها و جمع بندی نظرات از این طرح رونمایی می‌شود ، خاطرنشان كرد: آموزش و پرورش باید در بحث آموزش نیروی انسانی در شرایط خطر برنامه داشته باشد.
رمضانی تصریح كرد: سلامت جسمی و روحی دانش آموزان یك موضوع بسیار مهم است كه در این طرح به دنبال تربیت نیروی ماهر برای شرایط بحران در قالب اردو هستیم.
وی یادآورشد: وجود یك میلیون فرهنگی در آموزش و پرورش ظرفیت خوبی برای مواجه با وضعیت بحرانی است كه ضرورت دارد از ظرفیت دستگاه‌ها و سمن ها نیز در این زمینه استفاده كنیم.
وی ادامه داد: در كانون های فرهنگی تربیتی 22 انجمن با چهار میلیون نفر عضو فعالیت دارند كه باید در بحث مهارت های اردویی از این فرصت استفاده كیفی كرد.
14 میلیون دانش آموز در مدارس كشور مشغول تحصیل هستند.
2819/ 6155