كمبود كلاس درس در البرز با كمك خيرين برطرف مي شود

كرج - ايرنا- مديركل آموزش و پرورش البرز اعلام كرد: ساخت كلاس هاي درس در اين استان تنها با كمك خيرين و مردم برطرف خواهدشد.

به گزارش ايرنا، سالار قاسمي روز سه شنبه در نشست ستاد بيست و يكمين جشنواره خيرين مدرسه ساز البرز اظهارداشت: دانش آموزان البرز نياز به فضاي مناسب و ايمن تحصيلي دارند كه اين مهم تنها با افزايش سطح مشاركت هاي مردمي و تخصيص اعتبارات مورد نياز دولتي امكان پذير است.
وي ياد آورشد: امسال جشنواره خيرين مدرسه ساز با رويكرد افزايش ايمني مدارس در 26 ارديبهشت ماه 98 در تالار شهيدان نژاد فلاح برگزار مي شود.
وي خاطرنشان كرد: برگزاري جشنواره هاي خيرين گامي موثر درهدايت كمك هاي مردمي در امر مقدس مدرسه سازي دارد.
وي ادامه داد: رشد جمعيت دانش آموزي در البرزاز ميانگين كشوري بالاتر است لذا ضرورت دارد، گام هاي مستحكم براي توسعه و افزايش كلاس هاي درس در اين استان برداشته شود زيرا سالانه بايد 400 كلاس جديد ساخته شود.
وي عنوان كرد: توسعه فضاهاي آموزشي در اين استان موجب كاهش مشكلات آموزش و پرورش در عرصه تعليم و تربيت از جمله تراكم دانش آموزي و مدارس دوشيفته مي شود.
وي افزود: خيرين نيك انديش با نگاهي معنوي در اين جشنواره حضور پيدا مي كنند تا در امر رفع تنگناهاي آموزش و پرورش ايفاي نقش كنند.
وي تصريح كرد: سالانه بيش از 12 هزار دانش آموز به جمعيت دانش آموزي البرز به دليل مهاجرت اضافه مي شود كه اين مهم سبب شده است تا اين استان با كمبود فضاي آموزشي روبرو شود.
قاسمي فرهنگ سازي در راه حركت معنوي مدرسه سازي در جامعه را از سوي رسانه ها ضروري دانست و خاطرنشان كرد: بايد در اين راه همه مردم با هر توان مالي با خيرين مدرسه ساز همدل و همراه شوند.
وي تاكيد كرد: تراكم دانش آموزي در كلاس هاي البرز بالاست لذا ساخت كلاس هاي جديد در اين استان بايد مورد توجه ويژه قرار گيرد.
رئيس مجمع خيرين مدرسه ساز استان البرز نيز در اين نشست اظهارداشت: حضور خيرين در امر ساخت مدرسه در البرز از رشد خوبي برخودار است به گونه اي كه در تحقق تعهدات مالي در كشور رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.
محمد رضا اسپرورين به برنامه تقدير از خيرين مدرسه ساز در بيست و يكمين جشنواره خيرين مدرسه ساز البرزاشاره و تصريح كرد: تكريم از خيرين مدرسه ساز به خاطر حركت ارزشمندشان در امر مقدس مدرسه سازي ضروري است.
وي بيان داشت : جشنواره خيرين مدرسه ساز با هدف تقويت و توسعه فضاهاي آموزشي برگزار مي شود كه تا كنون حاصل آن رضايتمندي فعالان عرصه تعليم و تربيت و خانواده ها را به ويژه در مناطق محروم و كم برخوردار را در پي داشته است.
وي خاطرنشان كرد: دستاوردهاي خيرين و نمايش كارهاي انجام شده آنها در قالب نمايشگاه يا رسانه ها زمينه تشويق و همكاري بيشتر مردم در ساخت مدرسه را مهيا مي كند.
2819/ 6155