استاندار همدان: فرمانداران در دست يك جريان فردي نباشند

همدان- ايرنا- استاندار همدان با تبيين خط مشي دولت دوازدهم بر اساس تدبير، عقلانيت، شفافيت، صداقت و اعتدال گفت: ملاك ما شايسته سالاري است و فرمانداران ما بايد براي خدمت به مردم تلاش كنند و در دست يك جريان و سياست فردي نباشند.

سيد سعيد شاهرخي چهارشنبه شب در آيين تكريم و معارفه فرماندار ويژه ملاير افزود: ملاك ما در انتخاب مسئولان شايسته سالاري و اصل قرار دادن مردم و اولويت ما استفاده از نيروهاي بومي است.
وي با تاكيد بر اينكه بكارگيري نيروهاي بومي در استان بايد تقويت شود ادامه داد: 90 درصد مديران استان بومي هستند و در حال حاضر 170 پست مديريتي داريم كه از اين تعداد 160 مدير بومي است.
استاندار همدان با تاكيد بر اينكه مديران استان بايد در راستاي خط و مشي دولت حركت كنند گفت: مديران بايد با توجه به شرايط حساس كنوني براي بهره روي بهتر از زمان و منابع بهترين استفاده را داشته باشند.
شاهرخي با اشاره به تدوين سند سه ساله راهبردي توسعه استان بيان كرد: براي هر يك از شهرستان ها نيز اين سند تدوين و يك ناظر مشخص شده است.
وي خاطرنشان كرد: با وجود اين شرايط ما اجازه عقب ماندن نداريم و بايد در سال رونق توليد، اهداف برنامه ريزي شده را محقق كنيم.
استاندار همدان رونق توليد را لازمه بهبود معيشت و اشتغال مردم دانست و افزود: به طور قطع رونق توليد تنها با حمايت از سرمايه گذاران بويژه بخش خصوصي محقق مي شود.
شاهرخي با اشاره به بيانات رهبر معظم انقلاب در جمع كارگزاران نظام اظهار داشت: طبق تاكيدات رهبري تقوا و امانتداري بايد به عنوان مهمترين شاخص مورد توجه مديران و مسئولان باشد.
وي يادآور شد: در شرايطي كه دشمنان نظام و در راس آن آمريكا ملت ايران را مورد هدف قرار داده، تنها راه موفقيت مقاومت و استقامت است.
استاندار همدان به شاخص هاي ملاير بويژه انگور و منبت اشاره كرد و گفت: در اين راستا تا سال 1400 ميزان سرمايه گذاري در اين شهرستان در سند راهبردي سه ساله 27 هزار و 800 ميليارد ريال تعيين شده است.
شاهرخي سهم اشتغال ملاير را به طور ميانگين در هر سال سه هزار و 275 مورد عنوان كرد و افزود: با توجه به سند راهبردي كشاورزي اين شهرستان، سهم قابل توجهي باغ داربستي و آبياري نوين پيش بيني شده است.
وي ايجاد 210 هكتار كشت گلخانه اي در استان طبق سند راهبردي توسعه اشاره و سهم ملاير را 25 هكتار عنوان و بيان كرد: در حوزه صنعت اين شهرستان نيز راه اندازي صنايع بزرگي در دست اجرا است.
استاندار همدان در عين حال توجه به معيشت، شايسته سالاري، بهبود و رونق اقتصادي و حل مشكلات مردم را از اولويت هاي مهم در انتخاب فرماندار جديد ملاير عنوان كرد و گفت: فرماندار جديد ملاير سوابق درخشاني در حوزه اقتصادي دارد كه اميدواريم براي رفع مشكلات اقتصادي استان و شهرستان ملاير گام هاي اثرگذاري بردارد.
شاهرخي ضمن تقدير از خدمات باب الله فتحي فرماندار پيشين ملاير بيان كرد: استان همدان يكي از استان هاي امن كشور است و امروز چالش امنيتي در اين استان نداريم و حوزه اقتصاد مهمترين اولويت است.
به گزارش ايرنا، در اين آيين از خدمات باب الله فتحي تقدير و قدرت الله ولدي به عنوان فرماندار جديد ملاير معرفي شد.
7528/2090