نخستين استارت آپ نمك كشور در آران و بيدگل برگزار مي شود

كاشان - ايرنا - معاون پژوهش و فناوري دانشگاه جامع علمي كاربردي از برگزاري نخستين استارت آپ نمك كشور در شهرستان آران و بيدگل تا پايان سال جاري خبر داد.

مهدخت بروجردي علوي، عصر چهارشنبه در حاشيه بازديد از مجتمع پرورش ماهيان خاوياري در كوير مرنجاب آران و بيدگل به ايرنا گفت: اين شهرستان به دليل همجواري با بزرگترين درياچه نمك ايران، ظرفيت بسيار بالايي در راه اندازي استارت آپ هاي نمك (كسب و كارهاي نوپا و نوآور) دارد كه اين مهم مورد توجه مديران اجرايي كشور قرار گرفته است.
وي افزود: با راه اندازي اين استارت آپ در شهرستان آران و بيدگل فرصتي ايجاد مي شود تا افراد علاقه مند ايده هاي خود را در اين زمينه ارايه كنند و به دنبال آن ايده ها داوري خواهد شد.
معاون پژوهش و فناوري دانشگاه جامع علمي كاربردي بيان كرد: به دنبال انتخاب ايده هاي برتر، سرمايه گذاران ايده ها را خريداري كرده و با توليد انبوه و صادرات محصول به توليد ملي و اقتصاد پايدار كشور و منطقه آران و بيدگل مي توانند كمك كنند.
وي كسب و كارهاي مرتبط را نمك درماني، ارائه خدمات اقامتي و پذيرايي، توليد انواع نمك و صادرات و دهها كسب و كار ديگر برشمرد.
بروجردي علوي با اشاره به انجام هماهنگي هاي لازم در اين زمينه با فرماندار آران و بيدگل عنوان كرد: قول همكاري در اين زمينه داده شده و اميد مي رود با اجراي اين طرح و عملياتي شدن ايده هاي مرتبط، شاهد پيشرفت بيش از پيش اين منطقه نيز باشيم.
درياچه نمك با وسعت 2 هزار و 400 كيلومتر مربع، به عنوان بزرگترين درياچه نمك كشور در بين سه استان اصفهان، قم و سمنان قرار گرفته و يكي از جاذبه هاي طبيعي بي مانند در جوار كوير مرنجاب آران و بيدگل مي باشد كه از رسوبات نمك پوشيده شده و ژرفاي آن بين پنج تا 54 متر متغير است.
هر بارش و تبخير آب در اين درياچه منجر به شكل گيري نمك هاي موجود در كرت بندي هاي زيبايي به شكل پلي گن مي شود كه حتي به تماشا نشستن آن نيز براي علاقه مندان چنين طبيعت بكري خالي از لطف نيست.
7472/8123