قرقاش: امارات به جلوگيري از تشديد تنش در منطقه متعهد است

تهران - ايرنا - «انور قرقاش» وزير مشاور در امور خارجي امارات متحده عربي روز چهارشنبه گفت كه كشورش به جلوگيري از تشديد تنش در منطقه متعهد است.

به نوشته روزنامه الشرق الاوسط، قرقاش افزود: امارات متحده عربي بر ثبات در منطقه تاكيد دارد.
وي همچنين درخصوص انفجارهاي اخير در بندر الفجيره امارات گفت: تحقيقات در اين خصوص هنوز پايان نيافته است.
پيش تر 'عباس موسوي' سخنگوي وزارت خارجه ايران در بيانيه اي، حوادث روي داده در درياي عمان را نگران كننده و تاسف بار خواند و خواستار اجراي تحقيقات لازم براي شناسايي عوامل آن شد.
اين مقام اماراتي در ادامه با طرح اتهام هاي واهي، ايران را متهم به بي ثباتي در منطقه كرد و مدعي شد كه رفتار ايران دليل اصلي مشكلات كنوني است.
قرقاش در ادامه از ايران خواست تا سياست هايش را با كشورهاي منطقه و جهان بهبود بخشد.
ادعاهاي تكراري اين مقام اماراتي درحالي مطرح مي شود كه همواره ايران بر لزوم گفت وگو ميان كشورهاي منطقه تاكيد و خواستار خروج نيروهاي خارجي براي برقراري ثبات در منطقه شده است.
قرقاش درخصوص جنگ يمن نيز گفت: توافق سوئد بهترين گزينه براي حل بحران يمن است و ما به اين توافق پايبند هستيم اما به حملات حوثي ها (انصارالله) پاسخ خواهيم داد.
عربستان و امارات از ششم فروردين سال 94 در قالب ائتلافي از چند كشور عربي و با كمك آمريكا، حملات گسترده اي را عليه يمن فقيرترين كشور عربي آغاز كردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادي» رئيس جمهوري مستعفي و فراري اين كشور به قدرت، به اهداف و زياده خواهي هاي سياسي خود جامه عمل بپوشانند.
دراثر اين تجاوز تاكنون بيش از 100 هزار يمني از جمله 85 هزار كودك جان خود را از دست داده اند كه بيشتر اين كودكان براثر گرسنگي و قحطي ناشي از اين جنگ تحميلي از سوي اين ائتلاف جان باخته اند.
شبك**9365**1392