امام جمعه شهركرد : قدرت آمريكا پوشالي است

شهركرد - ايرنا - نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهركرد با اشاره به عربده كشي هاي جديد آمريكا در جهان و تاكيد بر اينكه دوران زورگويي در دنيا به سرآمده است، گفت: قدرت كشور آمريكا پوشالي است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام محمدعلي نكونام شامگاه چهارشنبه در ديدار مسئولان و كارگزاران چهارمحال و بختياري به مناسبت ماه مبارك رمضان تاكيد كرد: امروز گزينه جنگ سخت و نظامي به طور كامل منتفي است ، چرا كه آمريكا ديگر نمي توانند كشورهاي آزاده جهان را مورد تهديد قرار دهد.
نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال ‌و بختياري و امام جمعه شهركرد تأكيد كرد: امروز جنگ اقتصادي يك اولويت است اما نبايد از جنگ هاي رواني و نرم دشمن غافل بود.
وي با بيان اينكه مسئولان بايد خود را از نگاه‌هاي جناحي فارغ كنند، تصريح كرد: نبايد مصالح نظام جمهوري اسلامي را قرباني افكار شخصي و گروهي كرد.
نكونام يادآور شد: مسئولان بايد براي رونق توليد در چهارمحال و بختياري برنامه ريزي داشته باشند و براي تحقق رونق توليد و سرعت بخشي به آنها به مديريت فعال و ميداني نياز است.
نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهركرد گفت: هم اينك وضعيت مسكن در شهركرد و نقاط ديگر استان چهارمحال و بختياري بسيار گران شده است.
نكونام تاكيد كرد: محروميت زدايي از نقاط مختلف چهارمحال و بختياري بويژه در مناطق محروم اين استان مورد توجه باشد كه ورود بنياد بركت و ستاد اجرايي فرمان امام خميني (ره) براي محروميت زدايي در چهارمحال و بختياري اقدامي مطلوب است.
نماينده ولي‌ فقيه در چهارمحال‌ و بختياري و امام جمعه شهركرد تصريح كرد: احداث جاده براي دو دهستان ديناران در شهرستان اردل و موگويي در شهرستان كوهرنگ مورد توجه قرار گيرد.
وي يادآور شد : توسعه راه هاي ارتباطي، افزايش صادرات، رشد توليد ماهيان سردابي، رونق كشاورزي و افزايش محصولات دامي مي تواند باعث افزايش اشتغال، كاهش نرخ بيكاري و رونق توليد باشد.
نكونام اظهار داشت: چهارمحال و بختياري در حوزه گردشگري پتانسيل مطلوبي دارد و امروزه گردشگري يكي از مهمترين مولفه هاي توسعه و اقتصاد اين استان است.

*** بيكاري و بحران كم آبي يكي از مشكلات و دغدغه هاي استان است
استاندار چهارمحال و بختياري نيز در اين ديدار به اشاره به اينكه خشكسالي يك دهه اخير باعث خسارات فراواني به استان شد ، گفت: در دو سال اخير آب، بيكاري و تغييرات مديريتي از مهمترين‌ دغدغه هاي مديران استان بود.
اقبال عباسي تاكيد كرد: سال گذشته آب پشت سد زاينده رود 400 ميليون مترمكعب بود كه 315 ميليون مترمكعب آن براي آشاميدن اصفهان و يزد و 80 ميليون مترمكعب براي حفظ و نگهداري سد بود.
وي افزود: پس از آن 40 ميليون مترمكعب برابر با 10 درصد آب موجود براي چهارمحال و بختياري در نظر گرفته شد.
عباسي تصريح كرد: در نهايت با بارندگي هاي مطلوب بهار اين ميزان به حدود 670 ميليون مترمكعب افزايش يافت.
وي يادآور شد: امسال اعتبارات عمراني چهارمحال و بختياري بيشترين ميزان در سطح كشور است و مديران بايد اين اعتبارات را به‌موقع جذب كنند.
استاندار چهارمحال و بختياري اظهار داشت: در هر استان يك شهرستان الگوي توسعه شده كه در اين استان شهرستان لردگان است.
وي گفت: البته يك شهرستان نيز از سوي بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي براي الگوي توسعه قول داده شده است.
عباسي تاكيد كرد: بارندگي هاي امسال 6 هزار ميليارد ريال خسارت به بخش هاي مختلف چهارمحال و بختياري وارد كرد.
وي افزود: مديران راه و شهرسازي، جهاد كشاورزي، راهداري و حمل و نقل جاده اي، بنياد مسكن انقلاب اسلامي و ساير دستگاه هاي مرتبط وظيفه سنگين تري براي جبران اين خسارت ها دارند.
عباسي تصريح كرد: قرار است امسال و سال آينده 2 هزار و 500 واحد مسكوني ارزان قيمت از سوي بنياد مسكن انقلاب اسلامي و راه و شهرسازي در استان احداث مي شود.
وي يادآور شد: امسال نيز تسهيلات بانكي براي اشتغالزايي در چهارمحال و بختياري وجود دارد.
استاندار چهارمحال و بختياري اظهار داشت: مديران ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگريز جهاد كشاورزي و صنعت معدن و تجارت در استان براي جذب اين تسهيلات آمادگي دارند.
وي گفت: البته يك طرح بزرگ هم قرار است در منطقه ويژه اقتصادي با عنوان شهرك كفش و 200 هزار نفر روز كار راه اندازي شود.
عباسي تاكيد كرد: يك شركت هواپيمايي اعلام آمادگي كرده است پروازهاي خارجي به مقصد شهركرد را در كنار دو فعاليت ديگر مانند اورهال هواپيماهاي فرسوده در شهركرد انجام دهد كه بيش از سه هزار ميليارد ريال اعتبار سرمايه گذاري مي‌كند.
وي يادآور شد: به دنبال خسارت هاي اخير سيل يك هزار ميليارد ريال تسهيلات با كارمزد چهار درصد، 520 ميليارد ريال پرداخت خسارت و 270 ميليارد ريال از محل اعتبارات تملك دارايي هاي سرمايه اي براي خسارت سيل چهارمحال و بختياري در مرحله نخست به جهاد كشاورزي استان ابلاغ شده است.
به گزارش ايرنا، در اين نشست رئيس مجمع نمايندگان چهارمحال و بختياري و مديران دستگاه هاي اجرايي ، قضايي ، نظامي و انتظامي و برخي از فعالان فرهنگي و دانشگاهي حضور داشتند.
7362/2097