دادستان اردستان: اشتغال زندانيان مورد توجه قرار دارد

كاشان - ايرنا - دادستان عمومي و انقلاب اردستان گفت: يكي از اقدام هايي كه در يك سال گذشته براي زندانيان انجام شده و ادامه مي يابد، در بحث اشتغال است و تا كنون چند نفر نيز شاغل شدند.

به گزارش ايرنا، عليرضا شعبان فر شامگاه چهارشنبه در جشن گلريزان اردستان افزود: بحث اشتغال زندانيان تا سال گذشته از سوي انجمن زندانيان نايين انجام مي شد كه در سه ماه گذشته اين كار به اردستان محول شد و از آن زمان تا كنون، تعدادي بر اساس ضوابط و مقررات به كار مشغول شدند.
وي بيان كرد: از آنجايي كه شهرستان زندان ندارد، زندانيان اردستان به نايين اعزام مي شدند كه با پيگيري هاي صورت گرفته، با راه اندازي زندان نطنز به اين شهر اعزام مي شوند.
دادستان عمومي و انقلاب اردستان اضافه كرد: با توجه به افزايش تنگناهاي اقتصادي تعداد پرونده ها 39 تا 40 درصد افزايش يافته كه دستگاه قضائي تلاش دارد زندانيان آزاد شده، مشغول به كار شوند و كارفرمايان هم مي توانند با همكاري دادستاني اين افراد را به كار بگيرند تا از ورود دوباره اين افراد به زندان جلوگيري شود.
وي عنوان كرد: بر اساس موافقت هاي صورت گرفته در آينده نيز زندان به نسبت كوچكي در شهرستان ساخته خواهد شد كه اميد مي رود تا سال آينده عملياتي شود و در بحث مكان انجمن نيز تملك خانه سازماني بايد صورت گيرد كه اقدام هاي اوليه انجام شده و با همكاري مسوولان اردستان در حال خريداري است.
شعبان فر با اشاره به خانواده 53 زنداني اردستاني عنوان كرد: 80 درصد اين افراد متاهل هستند كه تلاش داشتيم با كمك هاي نقدي و غير نقدي به اين خانواده ها در مناسبت هاي گوناگون مورد حمايت قرار دهيم.
وي با بيان اينكه بسياري از زندانيان به دليل جرم هاي ناخواسته يا خرد محكوم شده اند، افزود: تلاش داريم كه كمبود سرپرست، كمتر در بين خانواده ها احساس شود و از اين رو زندانياني كه براي نخستين بار محكوم شده اند، مرخصي بيشتري بگيرند كه البته اين امر زندانيان خاص را شامل نمي شود.
دادستان عمومي و انقلاب اردستان ادامه داد: همچنين بسياري از معتادان به كمپ ترك اعتياد هدايت مي شوند اما پس از پاك شدن، در جامعه بيكار هستند و مشكلات مالي آنها برطرف نمي شود اما اگر مشغول به كار شوند، از ارتكاب جرم دوري خواهند جست.
نماينده مردم شهرستان اردستان در مجلس شوراي اسلامي هم در ادامه گفت: سالم سازي محيط لازم است و هيچ افتخاري نيست كه زندان و زنداني داشته و پرونده هاي قضائي افزايش يابد؛ بلكه بايد بي اخلاقي ها از جامعه برچيده شود.
حجت الاسلام سيد صادق طباطبائي نژاد افزود: جشن گلريزان نيز كاري بسيار مهم و اثرگذار و برگ زريني از مهرباني و كمك به كساني است كه به دليل مشكلات اقتصادي يا ناخواسته گرفتار شده اند.
وي بيان كرد: گاهي قانون خشك و انعطاف پذير نيست و شخص نمي شناسد؛ حال اين افراد نيكوكار هستند كه با برگزاري جشن گلريزان زندانيان جرايم غير عمد را نجات مي دهند تا خانواده هاي آنها نيز از گرفتاري نجات يابند.
شهرستان اردستان با جمعيت افزون بر 42 هزار نفر در فاصله نزديك به 118 كيلومتري شمال شرقي اصفهان واقع است.
7431/8123