پورمحمدي: وضعيت و رفاه ما همين امروز از اروپا بهتر است

تهران- ايرنا- دبيرعالي جامعه روحانيت مبارز گفت: براساس آمار و ارقام امروز وضعيت رفاهي ايران بهتر از اروپاست.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام مصطفي پورمحمدي عصر چهارشنبه در نشست شوراي مركزي حزب بيداري اسلامي در محل بنياد فرهنگي هفتم تير تهران افزود: امروز در كشور ارزانترين خدمات را از دولت دريافت مي كنيم در نتيجه آب، بنزين، گاز، جاده و برق يعني پول نقد.
وي ادامه داد: ميانگين فروش آب در دنيا 3 دلار معادل 42 هزار تومان است در حالي كه ما هر متر مكعب آب را 300 تومان به دست مصرف كننده مي دهيم.
پور محمدي با اشاره به توليدات پروتئيني و كشاورزي در كشور افزود: 80 ميليون جمعيت ايران است ميانگين هر شهروند 4 كيلوگرم محصولات كشاورزي و پروتئيني توليد مي كند كه نرخ قابل تقدير و بسيار بالايي است. ما مي دانيم خيلي از خدمات از جمله فرودگاهي، بين راهي، امكانات گردشگري و بين المللي ما ضعيف است اما واقعيت ها و پيشرفت هاي چشمگيري داشتيم كه بايد تبيين شود.

**وضعيت رفاهي ايران بهتر از اروپااست
وزير پيشين دادگستري خاطرنشان كرد: برخي فكر مي كنند ما كشوري عقب مانده اي هستيم كه بعد از تحريم ها ذليل و ضعيف شده ايم، بايد به آنها گفت وضعيت و رفاه ما همين امروز از اروپا بهتر است. اين را آمارهاي موجود مي گويد. چند شاخص پايه اي و علمي به شما بگويم، مصرف برق، آب، شبكه حمل و نقل، خدمات بهداشتي، آموزشي و تغذيه با قيمت نازل و به صورت فراوان و در دسترس در اختيار مردم قرار مي گيرد.
پورمحمدي بيان كرد: بيانيه گام دوم مقام معظم رهبري سه محور دارد. كه در بخش اول به مسايل مهم كشور و سياست داخلي و خارجي مي پردازد، دومين قسمت اين بيانيه به مشكلات و ضعف ها مي پردازد، و در نهايت به اين موضوع مي پردازد كه در آينده چه بايد بشود.
وي با ذكر اين نكته كه وقتي پاي مذاكره با ديگر كشورها مي رويم، اگر از توانايي هاي كشورمان مطلع نباشد نمي تواند با اقتدار مذاكره كند تاكيد كرد: خيلي از مديران و مسئولان ما از آمار و ارقام توليدات و زير ساخت هاي كشور خبر ندارند، در دولت خيلي از وزرا اقتصادي و تخصصي مي گفتند از پور محمدي آمار بگيريد زيرا در دولت هاي مختلف حضور داشتم و منبري هم هستم به آمار و كارنامه چهل سال گذشته مسلط هستم.

**غرور ملي، نسل جوان و زيرساخت ها
وزير پيشين كشور ادامه داد: سيكل تركيبي ما نيروگاه هاي 500 تا 1000 مگابايتي تركيبي مي سازد و بايد از نزديك رفت و مشاهده كرد ما در اين كشور چه زير ساخت هايي داريم. بايد برويد و با چشم خود عظمت نيروگاه هاي مختلف توليد برق كشور را مشاهده كنيد. كارهايي كه بعد از انقلاب انجام شده را بايد به خوبي تبيين و منتقل كنيم. جوانان، پژوهشگران و دانشجويان ما در تورهاي علمي مي توانند از توسعه زيرساخت ها در سراسر كشور بازديد كنند. در آن صورت است كه به غرور، عرق ملي و ايران دوستي به معني واقعي پي مي برند.
پورمحمدي اضافه كرد: اهل رسانه، تشكل ها و نخبگان توسعه كشور را ببينند و حس واقعي خود را بيان و براي بهتر شدن راه كار بدهند. مقام معظم رهبري مسئولان و مردم همه در مقابل كشور مسئول هستند و بايد مواظب شايعات باشند. يك شايعه در كشور مي شود جلوي مغازه ها و فروشگاه ها صف مي بندند. شايعه كردند بنزين گران مي شود فوري پمپ بنزين ها شلوغ شد ، بنابراين مردم و مسئولان همه بايد مواظب باشند.
وزير پيشين دادگستري بيان كرد: اگر مي خواهيد در انتخابات پيروزي سياسي به دست بياوريد نبايد مبنا را بر تخريب رقيب بگذاريد، هنر ما اين است كه كساني كه سركار هستند را مورد انتقاد و هجمه قرار دهيم. موعد انتخابات كه مي شود مي گوئيم اين دولت خراب كرده ما اگر باشيم بهتر عمل مي كنيم، در حالي كه اگر كار مثبتي طي اين چهل سال انجام شده به دست همين كارگزاران انجام شده و اگر نقص و ايرادي هست همه ما در آن سهيم هستيم.

**تخريب ممنوع
پور محمدي گفت: ما بايد واقع بينانه در فضاي سياسي و انتخاباتي حضور پيدا كنيم. و واقعيت ها را بيان كنيم. اگر بنا را بر عرفي بگذاريم كه تا كنون در مسير تخريب رقيب بوده است، مردم اعتمادشان را نسبت به كارگزاران از دست مي دهند اين كار موجب تضيف سرمايه اجتماعي مي شود.
وي اضافه كرد: در جامعه روحانيت مبارز ما به اين جمع بندي رسيديم كه بايد سرمايه هاي اجتماعي مانند دين، اخلاق، انقلاب و تمدن ايراني را حفظ به روز و احيا كنيم. بر اين محورها بايد متمركز شويم و برجسته كنيم. دين اخلاق و تمدن ايراني پايه ها و ستون هاي دوام و قوام اجتماعي ماست. جامعه روحانيت مبنا را بر احياء دين اخلاق و تمدن ايراني پايه هاي دوام و قوام اجتماعي گذاشته است.
دبير عالي جامعه روحانيت مبارز گفت: بايد نقاط ضعف خود را به خوبي شناسايي و نقاط قوت را به درستي درك كنيم و اجازه ندهيم قوت و توانمان در اثر غفلت تبديل به ضعف شود. امام صادق (ع) فرمودند: وقتي در مشت دُر باشد همه عالم بگويد سنگي بي ارزش است مهم اين است كه خودمان مي دانيم در مشت دُر داريم.
وي بيان كرد: دُرّ، توانمندي و نقطه قوتمان را بايد حفظ كنيم و بر قيمت آن بيافزاييم. اگر زنگار، غبار و لعاب گرفته آن را پاك كنيم و بزدائيم، اين ثروت، سرمايه و توان ملي كه اصل آن اخلاق، دين و غرور و تمدن ملي و منابع و سرمايه هاي اجتماعي است و تفكر انقلابي كه با رويكرد توجه به اين مقولات است را محافظت، احيا و به آن تمسك جوييم.

**در جامعه روحانيت افراد مستعد آماده و با انگيزه وجود دارد
پورمحمدي ادامه داد: ما به عنوان جامعه روحانيت مبارز اگر توانستيم به روند انتخابات و مشاركت سياسي كشور كمك كنيم حتما وارد مي شويم. ولي اصل را بر اين پايه گذاشتيم كه انتخابات جلوه و نماي بروز و ظهور توان ملي است، بر اين اساس معتقديم ابتدا بايد توان ملي را بالا ببريم و از داشته هايمان دفاع كنيم. اصل بر خدمت به روند توسعه و كمك به همه ابعاد اقتصادي، سياسي، فرهنگي،بين المللي و اجتماعي است، شركت ما در انتخابات و مشاركت سياسي ما بر اين محور هاست. اگر كسي مي خواهد براي نيات شخصي و جناحي وارد شود هم به خود و هم به كشور آسيب مي زند. به اندازه كافي در جامعه روحانيت افراد مستعد آماده و با انگيزه وجود دارد و از اين بابت نگران نيستيم. نگراني ما از اين جهت است كه محورها و اصولي كه ذكر كردم عملي نشود.
وي گفت: آنچه مهم است شناخت شرايط جامعه، محيط داخلي و جهاني و شناخت وظيفه و رسالت ما است. بايد با نگاهي عميق و غير سطحي به فهم مسائل پيچيده جهاني بپردازيم.
دبير عالي جامعه روحانيت مبارز خاطرنشان كرد: شب گذشته مقام معظم رهبري فرمودند'رئيس جمهوري آمريكا مي گويد از وقتي كه من آمده ام، هر جمعه در ايران راهپيمايي عليه نظام برگزار مي شود بايد به اين فرد گفت، اولاً روز جمعه نيست بلكه شنبه است و ثانياً تهران نيست بلكه پاريس است' اين يك طعنه سياسي و داراي پيام خوبي است.
دبير كل جامعه روحانيت مبارز كشور اظهار داشت: وقتي از فرانسوي ها درباره رعايت حقوق بشر پرسيدند ناراحت شدند چون خود را مبدع آن مي دانستند. اين كشور به مدت 6 ماه است درگير تظاهرات گسترده مردمي هستند كه سهم اقليت ها و رنگين پوست ها در آن كمتر هستند.

**حرف هاي هميشگي از برخي گراني ها
پورمحمدي ادامه داد: وقتي جامعه اي پيگير آرمان هاي انساني باشد، اين اهداف ماندگار مي شود و در تاريخ تنها اين لحظات به يادگار مي ماند. در تاريخ به اهدافي چون آزادي، دفع دشمن ، ارزشهاي اخلاقي به نفع فقرا مباهات مي شود.
اين فعال اصولگرا افزود: آنچه كه در ايران اتفاق مي افتد به لحاظ حجم از تاريخ غربي ها بيشتر است و به لحاظ شمول، حيطه نفوذ و شبكه هاي تحت تاثير ، جمهوري اسلامي يك جهش انساني، تمدني، معنوي و اخلاقي در گستره جهاني رقم زده است.
پور محمدي اضافه كرد: جمهوري اسلامي اين عرصه را درنورديده و تمدن و مدعيان بزرگ را به چالش كشيده است. به رغم تبليغات سوء ، جدال رژيم صهيونيستي و فلسطين، ظلم و عدالت، طاغوت و رحمان براي انبياي الهي هم اتفاق افتاده است.
وي عنوان داشت: حرفهايي چون گران شدن پياز و سيب زميني و... هميشگي است؛ اين حرفها در همه حوادث وجود دارد. ما را متهم به خيلي كارها مي كنند ما از اميرالمومنين و امام حسين (ع) بالاتر كه نيستيم كه مورد تخريب و جنگ رواني قرار گرفتند.
دبيرعالي جامعه روحانيت مبارز كشور يادآور شد: به انسان برجسته ممتاز الهي چون امام حسين (ع) مي گفتند از دين خارج شده است اما ايشان با قيام عليه حكومت، يك روز جنگيد و تاريخ را دگرگون كرد.
پورمحمدي اظهار داشت: براي جمهوري اسلامي هم اين چنين است و ما به اين سختي ها بايد نگاه فراتاريخي داشته باشيم و عمق اين جدال را بدانيم. اين عرصه تلاش بزرگ الهي است تا اين جريان را بشود مقابل هجمه كفر و فسق حفظ كند.
وي تاكيد كرد: ما را به بي عرضگي ، فساد ، رانت خواري ، عقب ماندگي ، بي توجهي به مشكلات مردم و مسائل جهاني و ضعف مديريت متهم مي كنند بخشي از آن واقعي است كه بايد اين خلا را پر كنيم و بخش ديگر از آن دروغ است.
وزير سابق دادگستري تاكيد كرد: يكي از رسالت هاي گروه ها و تشكل ها اين است كه تصوير واقعي و منطقي ارائه دهيم.
شبك**3202*1744**1983