۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۲۵
کد خبر: 83316161
۰ نفر
تهيه كننده شبي كه ماه كامل شد:ازساخت فيلم«ريگي2»بي اطلاعيم

تهران-ايرنا-پيرو صحبت هاي حسين انتظامي رئيس سازمان سينمايي در كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي مبني بر اينكه سازمان سينمايي قصد دارد فيلم «ريگي2» را در ادامه فيلم «شبي كه ماه كامل شد» با مضمون عمليات دستگيري ريگي بسازد؛ محمد حسين قاسمي تهيه كننده اين فيلم سينمايي توضيحاتي را ارائه كرد.

به گزارش روابط عمومي فيلم سينمايي «شبي كه ماه كامل شد»، محمد حسين قاسمي در اين باره گفت: پيرو پيگيري اهالي محترم رسانه در رابطه با توليد فيلم ريگي 2 اعلام مي كنم در رابطه با توليد اثري به نام ريگي 2 بي اطلاعم.
وي ادامه داد: فيلم «شبي كه ماه كامل شد» بطور صد در صد در بخش خصوصي سرمايه گذاري و توليد شده و هيچ نهاد و سازماني در ساخته شدن اين فيلم نقش نداشت. ضمن اينكه ريگي نام يك طايفه بزرگ در سيستان و بلوچستان است و همه تلاش ما هنگام ساخت فيلم «شبي كه ماه كامل شد» اين بود كه طايفه بزرگ و اصيل ريگي و مردم بلوچ را از گروه هاي افراطي جدا كنيم تا تندروي و افراطي گري به اين طايفه بزرگ نسبت داده نشود. اما متاسفانه بارديگر نام يك طايفه به خطا با افراطي گري مطرح شد.
اين تهيه كننده سينما عنوان كرد: همه ما آگاه هستيم در جهاني كه سخن از نفي افراطي گري است قرار نيست با حرف هاي كم و زياد زمينه اختلاف و تفرقه افكني را ايجاد كنيم.
قاسمي ادامه داد: بديهي است كه هرگز ما ايرانيان جنگ طلب نبوديم و ملت ما تفكر تفرقه، ترور و افراطي گري را در طول تاريخ نفي كرده است و فيلم «شبي كه ماه كامل شد» هم سعي كرده صدايي جهاني در راستاي نفي خشونت داشته باشد و پيام فيلم هم درهمين راستا صورت گرفته و هدف اين بوده كه نداي صلح، آرامش و عشق به زندگي را در دنيايي بدون خشونت سر دهد.
شبي كه ماه كامل شد در سي و هفتمين جشنواره فيلم فجر به نمايش درآمد. اين اثر سينمايي با نامزدي در 13 رشته اين جشنواره، توانست 6 سيمرغ بلورين بهترين فيلم، بهترين كارگرداني، بهترين بازيگر نقش اول مرد، بهترين بازيگر نقش اول زن، بهترين بازيگر نقش مكمل زن و بهترين چهره پردازي را به خود اختصاص دهد.
نرگس ابيار كارگردان اين فيلم سينمايي پيشتر فيلم هايي همچون اشيا از انچه مي بينيد به شما نزديكتر است، نفس و شيار 143 را در كارنامه خود دارد.
شبك**1983*1708