مشاور سندرز:اظهارات ژنرال انگلیسی با ادعای آمریكا تناقض دارد

نیویورك- ایرنا- مشاور امور بین الملل برنی سندرز نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریكا، اظهارات ژنرال انگلیسی را با ادعاهای آمریكا درباره تهدیدهای ایران متناقض خواند و از رسانه ها خواست به صورت تهاجمی علیه مزخرفات دولت ترامپ بنویسند.

مثیو داس روز چهارشنبه در یادداشت توئیتری خود و در پاسخ به اظهارات مارك روبیو سناتور جمهوریخواه آمریكا نوشت: ژنرال ارشد انگلیس در ائتلاف به رهبری آمریكا ضد داعش گفته است هیچ افزایش تهدید از سوی نیروهای مورد حمایت ایران در عراق یا سوریه وجود ندارد.
اشاره این فعال سیاسی به گزارش روز گذشته نیویورك تایمز است كه در آن آمده بود در حالی كه مقامات ترامپ در واكنش به آنچه تهدید نیروهای آمریكایی و منافع آن می خوانند، برای جنگ علیه ایران برنامه ریزی می كنند؛ یك مقام ارشد نظامی انگلیس به خبرنگاران پنتاگون گفت كه او افزایش خطری از سوی ایران یا متحدان شبه نظامی آنها در عراق یا سوریه ندیده است.
مشاور سناتور سوسیال دموكرات آمریكا افزود این اظهارات، به طور مستقیم با ادعاهای آمریكا برای توجیه افزایش نیرو در منطقه تناقض دارد.
داس ادامه داد: یكی از مقامات آمریكا كه خواست نامش فاش نشود درباره طرح های محرمانه داخلی صحبت می كرد كه گفت اطلاعات جدید از تهدید ایرانی ها 'چیزهای كوچك' بود و در اندازه ای نبود كه بولتون بخواهد طرح نظامی برای آن ارائه كند.
وی تاكید كرد: یكی از درس های مهم جنگ عراق؛ ما باید به صورت كاملا تهاجمی یادآور شویم كه این حرف ها مزخرف است به جای اینكه بعدها درباره دروغ هایی كه آن ها برای جنگ با ایران ساخته بودند را بنویسیم.
جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریكا 10 روز پیش در بیانیه ای اعلام كرد ناوگان آبراهام لینكلن به منطقه خلیج فارس اعزام شده است تا پیام روشنی به ایران بفرستد كه هرگونه حمله به نیروهای آمریكا یا منافع آن با پاسخ مواجه خواهد شد.
مقامات آمریكا تا كنون در هیچ اظهار نظری جزئیاتی از آنچه تهدید ایران خوانده اند، مطرح نكرده اند.
اروپام*1429