دستورالعمل جديدي براي واحدهاي فاقد متقاضي صادر مي شود

اهواز- ايرنا- قائم مقام وزير راه و شهرسازي در امور مسكن مهر با بيان اينكه براي واحدهاي فاقد متقاضي برنامه ريزي هاي لازم انجام شده است، گفت: به زودي دستورالعمل جديدي براي تعيين تكليف اين بخش از واحدهاي مسكن مهر به استانها ابلاغ مي شود.

احمد اصغري مهرآبادي روز چهارشنبه در حاشيه شوراي مسكن استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازي پايان سال جاري را به عنوان افق اين طرح در كشور تعيين كرده است.
وي بيان داشت: بر همين اساس بايد تا پايان امسال همه واحدهاي مسكن مهر در كشور تكميل، افتتاح و به متقاضيان تحويل داده شوند.
اين مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازي با بيان اينكه بهره برداري از پروژه هاي مسكن مهر در سراسر كشور مورد تاييد دولت است، گفت: همكاري دستگاه هاي مربوطه در اين راستا مي تواند به افزايش سرعت تكميل اين واحدها كمك كند.
اصغري مهرآبادي با اشاره به اينكه همچنان تعدادي از اين واحدها در سطح استانها فاقد متقاضي هستند، بيان داشت: براي متقاضي دار كردن اين خانه ها برنامه ريزي هايي صورت گرفته كه به زودي دستورالعمل آن به استانها براي اجرا ارسال مي شود.

*17 هزار مسكن مهر فاقد متقاضي در خوزستان
قائم مقام وزير راه و شهرسازي در امور مسكن مهر با بيان اينكه روند اجراي پروژه ها در خوزستان از سرعت مناسبي برخوردار شده است، گفت:
از مجموع بيش از 102 هزار واحد مسكن مهر استان 69 هزار واحد افتتاح و به متقاضيان تحويل داده شد.
به گفته وي از مجموع 102 واحد مسكن مهر در استان 77 هزار خانه آن در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر است.
اصغري مهرآبادي همچنين به تعداد 16 هزار واحد مسكوني نيمه تمام در سطح استان اشاره كرد و گفت: اين واحدها در دست ساخت و تكميل هستند كه بر اساس برنامه زمان بندي به متقاضيان تحويل داده مي شود.
وي خاطرنشان كرد: علاوه بر اين نيز تعداد 17 هزار واحد مسكن مهر در سطح خوزستان فاقد متقاضي هستند كه با تشكيل كارگروهي در استان و طي هماهنگي كه با وزارت راه و شهرسازي مي شود در آينده براي اين خانه ها نيز متقاضي جذب خواهد شد.
بر اساس اين گزارش، مسكن مهر از سال 86 در سطح كشور شروع شده كه دو ميليون و 200 هزار واحد است و سهم خوزستان 102هزار واحد تعيين شده است.
9931/6002