اتاق آموزش مجازی در دانشكده پیراپزشكی بیرجند راه اندازی شد

بیرجند - ایرنا - با راه اندازی اتاق آموزش مجازی دانشكده پیراپزشكی، امكان آموزش از راه دور برای دانشجویان خارج استان و كشور در بیرجند فراهم شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، آزمایشگاه هماتولوژی و اتاق آموزش مجازی دانشكده پیراپزشكی با حضور رئیس و جمعی از مسئولان دانشگاه به بهره برداری رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی بیرجند از این دو مجموعه بازدید كرد و راه اندازی آزمایشگاه و اتاق آموزش مجازی را اقدامی ارزشمند در دانشكده پیراپزشكی دانست.
رئیس دانشكده پیراپزشكی نیز با اشاره به برنامه ریزی این دانشكده از حدود پنج سال پیش برای جذب دانشجوی تحصیلات تكمیلی با هدف ارتقای دانشكده پیراپزشكی گفت: به همین منظور مقدمات جذب اعضای هیات علمی و امكانات مورد نیاز طبق شرایطی كه مورد تاكید وزارت بهداشت است فراهم و خوشبختانه پس از بازدید هیات بورد هماتولوژی از دانشكده پیراپزشكی، با تصویب رشته كارشناسی ارشد خون شناسی (هماتولوژی) و پذیرش هفت دانشجو در این رشته موافقت شد.
دكتر محمد ملكانه با اظهار اینكه برای آزمایشگاه هماتولوژی فضایی به مساحت 45 مترمربع در نظر گرفته و اعتباری بالغ بر 850 میلیون تومان هزینه شد اضافه كرد: این آزمایشگاه برای دانشجویان كاربرد دوگانه آموزشی پژوهشی دارد.
وی با اشاره به پذیرش دانشجوی كاردانی به كارشناسی از كشور افغانستان گفت: دروس تئوری به دانشجویان هراتی از طریق آموزش از راه دور توسط اساتید دانشگاه انجام می شود و این دانشجویان دروس عملی را می بایست به صورت حضوری در دانشگاه بگذرانند.
رئیس دانشكده پیراپزشكی با اشاره به راه اندازی اتاق آموزش مجازی افزود: اتاقی به مساحت 12 مترمربع و با اعتباری حدود 30 میلیون تومان تجهیز شد تا اساتید دانشگاه از این طریق به دانشجویان افغانستانی كه به صورت همزمان و آنلاین در شهر هرات مستقر هستند به تدریس دروس مدنظر بپردازند و در حال حاضر ترم اول این دانشجویان رو به اتمام است.
وی تصریح كرد: این اتاق می تواند به عنوان آموزش از راه دور برای دانشجویان خارجی و همچنین تدریس به دانشجویان سایر دانشگاهای استان و سایر نقاط كشور مورد استفاده قرار گیرد.
ملكانه با اظهار امیدواری از حمایت های دانشگاه برای توسعه آموزش از راه دور در دانشگاه گفت: باید بستری فراهم شود تا دانشكده ها بتوانند در جهت گسترش تحصیلات تكمیلی و ارتباط با دانشجویان خارج از كشور و بین الملل گام بردارند و بی شك این مساله نیاز به حمایت تمامی مجموعه های دانشگاه به ویژه رئیس دانشگاه و معاون آموزشی دارد.
خراسان جنوبی با افغانستان و 6 استان كشور همجوار است.
3028

سرخط اخبار استان‌ها