۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۹
کد خبر 83316135
۰ نفر
تسلط ارتش سوريه بر روستاي الحويز در استان حماه

تهران - ايرنا - ارتش و نيروهاي مسلح سوريه روستاي الحويز در شمال غرب حماه را از اشغال تروريست ها آزاد كردند.

رسانه هاي سوري چهارشنبه شب اعلام كردند كه ارتش و نيروهاي مسلح سوريه در ادامه مبارزه با گروه تروريستي تحريرالشام (جبهه النصره) و تروريست هاي هم پيمان، بر روستاي الحويز در شمال فرودگاه كشاورزي الشريعه مسلط شدند.
ارتش سوريه روز گذشته نيز روستاهاي حمرا، مهاجرين، الشريعه و فرودگاه كشاورزي آن را و روز دوشنبه نيز مناطق الهواش، تل هواش و الجابريه در جنوب غرب ادلب را پاكسازي كرده بود.
ارتش سوريه در روزهاي اخير عمليات خود را در استان ادلب تحت اشغال تروريست ها پس از چند روز گلوله باران شديد و انهدام انبارهاي مهمات و مراكز تجمع تروريست ها آغاز كرده است.
نيروهاي سوري از روز شنبه 21 ارديبهشت موفق شدند تا در جريان عمليات خود وارد بخش اداري جنوب استان ادلب در شمال غرب اين كشور شده و دو روستاي العريمه و ميدان غزال را آزاد كنند.
'عماد خميس' نخست وزير سوريه نيز با حضور در مجلس اين كشور از آغاز عمليات براي آزادي ادلب خبر داد.
استان كوهستاني سرسبز و مرزي ادلب يك و نيم ميليون جمعيت از 24 ميليون جمعيت سوريه را در خود جاي داده است و 11 درصد از خاك اين كشور را با 185 هزار كيلومتر مربع تشكيل مي دهد.
اين استان از سال 1390 شاهد ناآرامي ، قتل و جنايت تروريست ها عليه نيروهاي نظامي و امنيتي سوريه با حمايت برخي كشورهاي همسايه اين كشور بود كه به دنبال اوج گيري بحران سوريه در فروردين سال 1394 پس از سازماندهي شماري از تروريست ها در تركيه به صورت كامل به اشغال تروريست ها درآمد.
همچنين نيروهاي ارتش سوريه در ادامه عمليات خود روستاهاي التوبه ، الشيخ ادريس و جب سليمان در شمال غرب حماه و مناطق جنوبي شرقي استان ادلب را نيز آزاد كردند.
سوريه بارها بر عزم خود براي آزادي سراسر اين كشور از دست تروريست ها و اشغالگران تاكيد كرده است.
شبك**6116**1392