بازار داغ ظروف یك بار مصرف در ماه رمضان

پایگاه خبری فریاد جنوب در گزارشی به قلم مینو آریانفر با عنوان «بازار داغ ظروف یك بار مصرف در ماه رمضان» به خطرات استفاده از این ظرف ها بر سلامت مردم و همچنین افزایش زحمات پاكبانان در ایام مذهبی پرداخته است.

رمضان یك مناسبت مذهبی است ، كه در طول نهمین ماه قمری ، هرسال رخ می‌دهد و به عبارتی بهترین ماه در اسلام شناخته می‌شود،از این ماه به عنوان ماه میهمانی خدا نیز نامبرده می‌شود. اعمال خاصی در این ماه انجام می گیرد.
این ماه از گذشته تاكنون از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و آئین ها و مناسبت های خاصی در این ماه در میان مسلمانان به ویژه ایرانیان مرسوم است .
ایرانیان به تبع آن نیز مردم كهگیلویه و بویراحمد از این آئین و رسوم استقبال می كنند، پخت نذری در طول ماه رمضان به ویژه شب های قدر همچنین شب نشینی و میهمانی رفتن به مساجد، توزیع افطاری تنها بخشی از آدابی است كه مردم در این ماه انجام می دهند . اما این آدارب و رسوم زمان های گذشته به شیوه سنتی در بین مردم رواج داشت، از جمله سرو غذا و نوشیدنی در ظروفی مانند مسی، چینی، روی كه در گذشته استفاد ه می شد مناسب ترین ظروف برای نگهداری غذا بدون اثرات زیست محیطی و سلامتی بود . اما آنچه كه در تغییر شیوه زندگی و پیشرفت صنعت و تكنولوژی اتفاق افتاده است، استفاده مردم از ظروف پلاستیكی و یك بار مصرف است كه به طور معمول در مراسمات مذهبی كاربرد بیشتری دارد، و این مهم باعث ایجاد بیماری ها و مشكلات خاص در بین مردم شده است.
مواد سرطان زای ظروف یكبار مصرف شفاف یا پلی استایرنی كه در بسیاری از ارگانها و مراسم ها برای چای و دیگر مواد غذایی داغ استفاده می شوند در دمای 40 درجه سانیتگراد آزاد شده و وارد مواد غذایی می‌شوند و در چند دهه اخیر پلاستیك ها باتوجه به سبكی و ارزانی جایگزین همه این مواد شده اند.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان می گوید : هر ساله با فرا رسیدن ماه مبارك رمضان در هنگام سحر و افطاری حجم زیادی از نذری ها در ظروف پلاستیكی و یكبار مصرف در مساجد، هیات‌ها و تكایای مذهبی در سطح كشور توزیع می‌شوند .
جعفری نژاد افزود: آنچه كه باید هموطنان عزیز و روزه داران درماه مبارك رمضان مراعات كنند، استفاده نكردن از ظروف یكبار مصرف پلاستیكی است ؛ لذا هموطنان و دوستداران محیط زیست” باید مراقب باشند در هنگام افطار و یا سحر برای حفظ محیط زیست از استفاده ظروف یكبار مصرف پلاستیكی خود داری كنند .
محسن جعفری نژاد افزود: شاید استفاده از ظروف یكبار مصرف پلاستیكی به منظور تهیه غذا در این ماه راحت تر بنظر برسد اما تماس این ظروف با غذای گرم‌ ، چرب و داغ، خاصیت اسیدی ایجاد كرده و مواد بسیار خطرناكی تولید می كند كه تهدیدی برای سلامت شهروندان محسوب شده و مواد شیمیایی موجود در ظروف پلاستیكی باعث ایجاد اختلال هایی در عملكردهای مختلف فیزیولوژیك بدن و تغییر درعملكرد هورمونی آن شده و این اختلال های هورمونی می تواند در ابتلای به چاقی و اضافه وزن و انواع امراض نقش بسزایی ایفا كند.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان سرطان زا بودن ظروف پلاستیكی در مصرف نوشیدنی های داغ و غذای چرب را تائید شده دانست و از هموطنان خواست : برای توزیع نوشیدنی های گرم مانند شیر و چای از لیوان های كاغذی (سلولزی) استفاده كنند زیرا تحقیقات نشان داده ظروف سلولزی و گیاهی در تماس با نوشیدنی و غذاهای داغ عاری از هرگونه اثرات مضری برای بدن هستند.
وی در ادامه رفع بخش كوچكی از نیاز نیازمندان را در كاهش استفاده از ظروف پلاستیكی دانست و گفت: در واقع همان هزینه ای كه برای تهیه ظروف یكبار مصرف پلاستیكی پرداخت می شود، بجای آن با صرف خرید سبد غذایی خشك از جمله ماكارونی ،روغن، برنج و غیره و توزیع آن بین نیازمندان می توان بخش كوچكی از نیاز آنان را برطرف كرد.
جعفری نژاد ضمن برشمردن مزایای استفاده از ظروف گیاهی بجای ظروف یكبار مصرف پلاستیكی گفت: سازگاری با طبیعت، تجزیه پذیری در خاك حداكثر پس از 6 ماه، عاری بودن از هر گونه اثرات مضر پلاستیك می تواند جایگزین خوبی برای ظروف پلاستیكی یكبار مصرف شود.
وی افزود: اگر در زمینه افزایش بیماری سرطان در نتیجه استفاده از ظروف پلاستیكی اطلاع رسانی شود، اقشار مختلف مردم می پذیرند، لذا از فعالان محیط زیست درخواست می شود تا با كار فرهنگی برای حذف این ظروف در میان خانواده ها و عزاداران و جایگزین كردن آن با ظروف یكبار مصرف گیاهی اقدام و برای حفاظت از محیط زیست شهر تلاش كنند.
مدیركل حفاظت محیط زیست كهگیلویه و بویراحمد تصریح كرد: برای فرهنگ سازی در این زمینه، ائمه جمعه و جماعات و مداحان نیز می توانند نقش بسزایی ایفا كنند و در این ایام كه مردم بیشتر در مساجد و حسینیه ها حضور دارند در جلسات و سخنرانی های در انتقال مفاهیم كاربردی محیط زیستی به روزه داران ورود كنند.
این مقام مسئول به شهروندان توصیه كرد ضمن استفاده از ظروف یكبار مصرف گیاهی و كاغذی نسبت به جمع آوری و مدیریت پسماندهای تولیدی اقدام كنند.
جعفری نژاد با بیان اینكه رهاسازی پسماند ناشی از نذورات در سطح معابر و نهرها موجب آلودگی شهری و بروز معضلات زیست محیطی می شود، گفت: همشهریانی كه نذر خود را در لیوان ها و یا بسته های یك بار مصرف ادا می كنند، با تهیه سطل زباله یا كیسه های بزرگ، از پخش این ظروف در خیابان جلوگیری شود.
جعفری نژاد از مسئولان هیات ها و تكایا نیز خواست در جمع آوری این ظروف در محل توزیع، نظارت لازم را اعمال كنند.
**استفاده از غذای داغ در ظروف یك بار مصرف مساوی با سرطان
كارشناسان می گویند: استفاده از ظروف یكبار مصرف خطر ابتلا به سرطان كبد را افزایش می‌دهد، این ظروف علاوه بر سمی بودن به دلیل آزاد كردن ماده «مونومر استایرن» باعث ایجاد سرطان كبد می‌شوند.
در ظروف پلاستیكی یكبار مصرف ماده‌ای سمی بنام دیوكسین آزاد می‌شود كه خطر بروز سرطان به خصوص سرطان سینه را در زنان افزایش می‌دهد.
استفاده دراز مدت از این ظروف باعث مشكلات گوارشی، خستگی و ناراحتی اعصاب می شود.
برای نوشیدنی‌های گرم از لیوان‌های كاغذی یا ظروف پلی استایرنی سفیدرنگ و برای نوشیدنی‌‌های سرد از ظروف پلی استایرنی بی‌رنگ و شفاف استفاده كنند و از ریختن مواد داغ در ظروف یكبار مصرف خودداری كنند.
اگر قرار است غذاهاي طبخ شده پس از 2 ساعت ماندگاري در این گونه ظروف مصرف شوند باید غذا در شرایط مطلوب یعني زیر دماي 14 درجه یا بالاي 60 درجه نگه داشته شود و بهتر است این مواد غذایي را روي شعله ملایم گاز قرار داد تا از آلودگي ثانوي جلوگیري شود.
اگر آب بیش از 6 ماه در بطری های آب آشامیدنی بماند، آلوده می‌شود، بنابراین خانواده‌ها باید از استفاده مكرر این ظروف برای نگهداری آب در یخچال خودداری كنند.
در دیگر ایام هم برای نگهداری موادی چون آبلیمو، سركه و آب غوره از ظروف پلاستیكی استفاده نشود و قرار دادن این گونه ظرف ها جلوی آفتاب، باعث آزاد شدن تركیبات خطرناك شده و احتمال سرطان‌زایی در مصرف‌كنندگان را بالا می‌برد.
اغلب مردم از این خطرات و موارد استفاده هر كدام از این ظرف‌ها بی‌اطلاع هستند و لازم است اطلاعات مربوط به موارد مجاز استفاده و ممنوعیت‌های آن به صورت اتیكت روی محصول درج شود.
بهترین راه حل برای كاهش آلودگی های ناشی از ظروف یكبار مصرف، فرهنگ سازی برای استفاده نكردن از آنهاست كه پیشگیری یا كاهش مصرف را در پی خواهد داشت.
علاوه بر همه مظراتی كه این ظروف برای انسان دارد، آلوده كردن محیط زیست و انباشته شدن آنها در طبیعت نیز خطرات دیگری در پی دارد.
**هوای پاكبانان شهرمان را داشته باشیم
از همه این عوارض كه بگذریم پاكپانان كسانی هستند كه در این ایام و شب ها زحماتشان چندین برابر می شود.
شهردار یاسوج در این زمینه گفت: با توجه به خوش آب و هوا و گردشگر پذیر بودن این شهر و نظر به این كه در مناسبت های مختلف و پذیرایی های عمومی كه در سطح شهر بیشتر انجام می شود، صحنه های نازیبایی از انبوه زباله های رها شده در سطح كوچه ها ، خیابانها و معابر بوجود می آید.
نستهن مقدم افزود: با توجه به این مهم كه هم مشكلات بهداشتی برای شهروندان و ساكنان ایجاد می كند و هم زحمات پیك بهداشت را چندین برابر می كند، بهتر است شهروندان گرامی و بانیان برگزاری برنامه های عمومی نسبت به نظافت عمومی شهر دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهند.
شهردار یاسوج تاكید كرد: مردم اجازه ندهند زحمت پاكبانان مضاعف شود تا اینكه شهری شایسته زندگی شهروندان داشته باشیم.
یكی از پاكبانان شهر یاسوج در این باره گفت : وظیفه ما خدمت رسانی به مردم است و برای این كار شبانه روز تلاش می شود.
براتی افزود: خانواده ها باید شهر را مثل خانه خودشان بدانند و اصول بهداشتی را رعایت كنند.
وی بیان كرد: بیشترین كار و زحمت پاكبانان در ایام مذهبی و در مكان هایی مثل حسینیه ها، امامزاده ها و مساجد كه به دلیل استفاده زیاد مردم از ظروف یك بار مصرف است.
9928/1662