ساخت 84 مركز درمان ناباروری امسال تكمیل می شود

شاهرود- ایرنا- معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی گفت: طبق برنامه ریزی ساخت 84 مركز تخصصی درمان ناباروری و تسهیل زایمان در كشور تا پایان سال 98 تكمیل می شود.

قاسم جان بابایی در حاشیه آیین بهره برداری از پلی كلینك فوق تخصصی شاهرود در استان سمنان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با بیان این كه ساخت 84 مركز تخصصی درمان ناباروری و تسهیل زایمان در كشور برنامه ریزی شده بود، افزود: حدود 90 درصد آن ها ساخته شده و بقیه هم تا پایان امسال تكمیل می شود.
وی در باره طرح های عمرانی وزارت بهداشت گفت: بخش زیادی از طرح های عمرانی طرح تحول سلامت به بهره برداری رسیده و ساخت 140 اورژانس در كشور اكنون رو به اتمام است.
جان بابایی افزود: قرار بود به همین میزان هم كلینیك تخصصی ساخته شود و دولت قصد دارد ساخت آن ها را هم به پایان برساند.
معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی، با اشاره به 40 بیمارستان در حال ساخت در كشور، ادامه داد: امید است وزارت راه و شهرسازی هرچه زودتر آن ها را تكمیل كند و به وزارت بهداشت و درمان تحویل شود.
وی با بیان این كه حدود 90 درصد خدمات ارایه شده به بیماران كشور سرپایی است، افزود: به هر میزان كه خدمات سرپایی گسترش یابد، رضایت مردم افزایش یافته وهزینه آن ها كاهش می یابد .

** توسعه مراكز درمانی شاهرود ضروری است
معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی، با اشاره به افتتاح پلی كلینك فوق تخصصی شاهرود، بیان كرد: این مجموعه در نوع خود از طرح های بزرگ كشور است كه در قالب طرح تحول سلامت سیاست گذاری شده بود.
جان بابایی افزود: وجود 35 درمانگاه، آزمایشگاه، تصویربرداری طبی، رادیولوژی، ام. آر.آی و داروخانه در این كلینیك از ویژگی هایی است كه می توان در آن به بیماران با سرعت زیاد درمان سرپایی ارایه داد.
جان بابایی با بیان این كه دانشگاه علوم پزشكی شاهرود یكی از بزرگترین اورژانس های استاندارد كشور را دارد، افزود: برنامه های طرح تحول سلامت به خاطر برخی مسایل با مشكلاتی رو به رو شد اما ساخت این مركز بهداشتی و درمانی به اتمام رسید.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، درباره تجهیز این مركز هم گفت: بخشی از تجهیزات اكنون از سوی وزارتخانه تامین می شود و بقیه هم به زودی در اختیار دانشگاه علوم پزشكی شاهرود قرارداده می شود.
جان بابایی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان شاهرود ادامه داد: توسعه مراكز بهداشتی و درمانی شاهرود به خاطر استفاده مسافران و زائران امام هشتم(ع) ضروری است، ضمن این كه از استان های مجاور نیز بیمارانی برای درمان به شاهرود مراجعه می كنند.
وی با بیان این كه شهرهای اطراف شاهرود از امكانات درمانی كمتری برخوردار هستند، افزود: اهالی این شهرها و نیز جمعیت فراوانی كه در روستاها ساكن هستند از امكانات درمانی شاهرود استفاده می كنند.
وی با اشاره به آغاز فعالیت مركز قلب بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود افزود: به زودی امكانات مورد نیاز جراحی قلب باز به این مركز ارسال می شود ، مركز جامع سرطان هم جزو طرح های خوب دانشگاه علوم پزشكی شاهرود است كه اكنون خدماتی را به بیماران ارایه می كند.
معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی، افزود: ساختمان مركز شیمی درمانی ، رادیوتراپی و پرتودرمانی هم به زودی تكمیل می شود تا بیماران سرطانی از آن استفاده كنند.
به گزارش ایرنا ، پلی كلینك فوق تخصصی شاهرود سه هزار و 349 متر مربع زیربنا دارد، در چهار طبقه و با 160 میلیارد ریال اعتبار ساخته شده است.
شهرستان شاهرود با 240 هزار نفر جمعیت و 53 هزاركیلومتر مربع در شرق استان سمنان قرار دارد.
5779/6167/6103