معاون استاندار فارس: حمل و نقل گندم بايد با مجوز شركت غله انجام شود

شيراز-ايرنا- معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري فارس گفت: با توجه به تفاوت نرخ خريد تضميني گندم و نرخي كه دلالان به كشاورزان پيشنهاد مي دهند، حمل و نقل اين محصول در اين استان بايد تنها با مجوز شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه سه انجام شود.

پايگاه اطلاع رساني استانداري فارس در گزارش روز چهارشنبه خود به نقل از يدالله رحماني در نشست كميته مشترك خريد گندم اين استان افزود: كارخانه ها نيز در بحث خريد گندم بايد با شركت ياد شده هماهنگي هاي لازم را انجام مي دهند.
وي بيان كرد: همچنين با هدف اعمال نظارت دقيق تر بر گندم خريداري شده توسط شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه سه، موجودي تمام انبارها بايد ثبت سامانه انبارها شود و اين موضوع اقدام جديدي براي پايش و نظارت هر چه بهتر در اين زمينه است.
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري فارس ادامه داد: به دليل تغيير شرايط آب و هوايي و به تعويق افتادن زمان برداشت گندم و خريد آن، ميزان برداشت و خريد اين محصول نسبت به مدت مشابه سال 97 افزايش داشته است.
رحماني اظهار داشت: با در نظر گرفتن سطح زير كشت 400 هزار هكتاري گندم در استان فارس، پيش بيني مي شود در سال 98 حدود يك ميليون و 300 هزار تن گندم در اين استان برداشت شود.
6122 /6118