۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
کد خبر 83316063
۰ نفر
سيلاب در خراسان شمالي خسارت به بار آورد

بجنورد- ايرنا- بارش تگرگ و باران هاي رگباري، عصر امروز سبب جاري شدن سيلاب و خسارت به بخش هاي مختلف كشاورزي، راه و ابنيه فني و همچنين آبگرفتگي منازل در برخي روستاهاي خراسان شمالي شد.

مديركل دفتر مديريت بحران استانداري خراسان شمالي چهارشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: وقوع سيلاب در شهرستان هاي بجنورد و مانه و سملقان به بخش هاي مختلف راه، كشاورزي و ابنيه خسارت وارد كرده است.
جواد نظري اظهار داشت: هنوز آماري از خسارات بارش باران و تگرگ امروز قابل ارائه نيست و كارشناسان نسبت به برآورد آن اقدام مي كنند.
وي افزود: ورود سيلاب به جاده در محور بجنورد - آشخانه سبب بسته شدن اين مسير شد كه ساعاتي پيش با فروكش كردن سيلاب و رسوب برداري، مجددا تردد در مسير برقرار شده است.
نظري اظهار داشت: سيلاب، سبب رسوب گذاري در سطح جاده شد و در برخي از محورهاي فرعي هم شاهد ريزش كوه بوديم كه نيروهاي راهداري نسبت به تامين ايمني محورها اقدام كردند.
مديركل دفتر مديريت بحران استانداري خراسان شمالي گفت: اكنون تردد در تمام محورهاي استان در مسيرهاي اصلي، فرعي و روستايي برقرار است.
وي خاطرنشان كرد: در شهرستان راز و جرگلان هم كه راه هاي ارتباطي برخي روستاها در سيلاب هفته جاري مسدود شده بود، با ساخت راه هاي فرعي، ارتباط برقرار شده و راهداران با به كارگيري ماشين آلات در حال باز كردن مسير اصلي روستاهاي مزبور هستند.
مديركل دفتر مديريت بحران استانداري خراسان شمالي گفت: با توجه به اينكه هواشناسي براي امروز و فردا بارش رگباري پيش بيني كرده، اعضاي شوراي مديريت بحران در حالت آماده باش هستند.
معاون راهداري اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي خراسان شمالي نيز گفت: جاري شدن سيلاب عصر امروز سبب رسوب گذاري در برخي محورها شده بود كه نيروهاي راهداري بلافاصله نسبت به رسوب برداري و پاكسازي سطح جاده اقدام كردند.
محمد مشتري اظهار داشت: اكنون ارتباط در تمام محورهاي استان برقرار است و راه هاي استان باز است.
رئيس جمعيت هلال احمر بجنورد هم گفت: بارش باران و جاري شدن سيلاب سبب آبگرفتگي سه واحد مسكوني و يك باب مدرسه در روستاي خندقلو و بدرانلوي اين شهرستان شده بود كه تيم هاي اين جمعيت به محل اعزام شدند.
ابراهيم پرفند اظهار داشت: 2 تيم امدادي هلال احمر با پمپ لجن كش و موتور آب نسبت به تخليه آب از منازل و مدرسه مزبور اقدام كردند.
7185/5132