مدال برنز «مهلا مومن زاده» قطعی شد

تهران - ایرنا - مدال برنز دختر تكواندوكار ایران در رقابت های جهانی انگلیس قطعی شد.

بیست و چهارمین دوره رقابت های تكواندوی قهرمانی جهان از امروز با حضور 975 تكواندوكار از 150 كشور در شهر «منچستر» انگلیس آغاز و پنج روز ادامه خواهد داشت.
در روز نخست، مبارزات اوزان منهای 46 و منهای 73 كیلوگرم زنان و منهای 58 كیلوگرم مردان برگزار می ‌شود كه «مهلا مومن‌زاده»، «اكرم خدابنده» و «محمدحسن پلنگ افكن» نمایندگان ایران هستند.
در وزن منهای 46 كیلوگزم زنان «مهلا مومن زاده» در نخستین گام برابر «آینور یواشپای» از قزاقستان با حساب 21 بر یك پیروز شد.
وی سپس «جوردین اسمیت» دارنده مدال برنز اروپا از انگلیس را 17 بر 7 مغلوب كرد و در یك هشتم نهایی نیز «گالینا مدودوا» از روسیه را 20 بر 3 شكست داد.
مومن زاده در مبارزه یك چهارم نهایی برابر «لنا استوجكویك» دارنده مدال برنز بازی های المپیك جوانان از كرواسی رفت و در حالی كه از حریف خود عقب بود در راند سوم با حملات متعدد به پیروزی درخشان 30 بر 20 رسید و راهی نیمه نهایی شد.
مومن زاده ساعتی دیگر در نیمه نهایی با «تان ژیو» دارنده مدال برنز گرنداسلم 2018 از چین رقابت می كند.
با این اوصاف مدال برنز مومن زاده با صعود به نیمه نهایی قطعی شد تا او به دومین بانوی مدال آور تكواندوی ایران در مسابقات قهرمانی جهان تبدیل شود.
پیش از این «كیمیا علیزاده» موفق به كسب یك مدال نقره و یك برنز در مسابقات جهانی تكواندو شده بود.
مومن زاده كه قهرمانی جهان و آسیا در رده های سنی پایه را در كارنامه دارد، نخستین حضور خود در تیم ملی بزرگسالان را تجربه می كند.
همچنین در وزن منهای 73 كیلوگرم «اكرم خدابنده» كاپیتان تیم زنان كشورمان برابر «كانسل دنیز» از قزاقستان قرار گرفت و در حالی كه تا 30 ثانیه پایانی سه امتیاز از حریف پیش بود در نهایت 25 بر 19 شكست خورد و حذف شد. وی در راند سوم از لحاظ بدنی و نفس كم آورده بود و در عین ناباوری شكست خورد و حذف شد.
در وزن منهای 58 كیلوگرم مردان «مهرداد پلنگ افكن» با حساب 15 بر 4 «جفرسون اُچوآ» كلمبیایی را مغلوب كرد و در ادامه مقابل «تاوین هانپراب» دارنده مدال نقره المپیك 2016 ریودوژانیرو قرار خواهد گرفت و در پایان مبارزه ای حساس به پیروزی 17 بر 15 دست یافت.
وی در مرحله یك هشتم نهایی برابر «محمد فراق» نایب قهرمان آفریقا از مصر قرار گرفت و در مبارزه ای نفس گیر با حساب 10 بر 9 مغلوب شد و از دور مسابقات كنار رفت.
این مسابقات در حالی پیگیری می شود كه «سجاد مردانی» پس از تلاش مسئولان فدراسیون، بامداد فردا راهی انگلیس می شود، اما روادید «میرهاشم حسینی» صادر نشد تا او حضور در این رقابت ها را از دست بدهد.
در پایان این مسابقات به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز و نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای كسب سهمیه المپیك 2020 تعلق می‌گیرد.
ورزشی**3783**9129