۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۶
کد خبر: 83315938
۰ نفر
ممنوعیت واردات كالا به 1530 قلم افزایش می یابد

سمنان - ایرنا- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: واردات یك هزار و 390 قلم كالا به كشور در سال گذشته ممنوع شد كه این رقم در سال 98 به یك هزار و 530 قلم افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا، فرشاد مقیمی روز چهارشنبه در نشست كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن جلسات شهرك صنعتی ایوانكی شهرستان گرمسار افزود: صنعتگران در سال جاری به تولید داخلی و بومی سازی محصولات توجه ویژه داشته باشند.
وی خاطر نشان كرد: یكی از چالش های اساسی در بخش صنعت كشور وابستگی به خارج از كشور است كه باید با تكیه بر توان داخلی این نقص در این بخش از اقتصاد كشور برطرف شود.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ممنوعیت واردات كالا به كشور در راستای حمایت از تولید ملی است و امسال ممنوعیت كالا از یك هزار و 390 قلم به یك هزار و 530 قلم افزایش می یابد.
مقیمی اضافه كرد: سال گذشته با ممنوعیت كالاهای وارداتی بیش از پنج میلیارد دلار برای محصولات ساخت داخلی بازار فروش ایجاد شد.
وی تصریح كرد: برای رفع مشكلات گمركی واحدهای صنعتی و تولیدی كشور كمیته های مشتركی ایجاد شده و مشكلات از این دست بنگاه های اقتصادی در آن بررسی و برای رفع آنها تصمیم گیری می شود.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به منظور تحقق شعار سال و رونق تولید و با تصمیم ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید برخی قوانین دست و پاگیر برای توسعه بخش صنعت و تولید اصلاح شد.
به گزارش ایرنا، در این نشست علیرضا آشناگر استاندار سمنان و جمعی از مدیران كل دستگاه های اجرایی استان سمنان حضور داشتند.
از مجموع 2 هزار و 20 واحد تولیدی فعال در استان سمنان 30 درصد آن در شهرستان گرمسار مستقر است.
7339/6103