نرخ حق بهره برداري در شهرك هاي صنعتي، تغيير محسوسي ندارد

زنجان - ايرنا - مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان زنجان گفت: در راستاي كمك به رونق توليد و حمايت از سرمايه گذاران، نرخ حق بهره برداري در شهرك هاي صنعتي استان در سال 98 تغيير محسوسي نداشته است.

به گزارش ايرنا، ابرج احمدي روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نوسانات قيمت در سال گذشته، هزينه هاي تمام شده طرح ‌هاي اجرايي اين شركت افزايش چشمگيري داشته است.
وي افزود: به رغم تمام افزايش ها تلاش كرديم در جهت حمايت از رونق توليد و ايجاد اشتغال، قيمت هاي واگذاري و حق بهره برداري در شهرك هاي صنعتي استان، تغيير محسوسي نداشته باشد به طوري كه اين افزايش در بسياري از شهرك ها و نواحي صنعتي كمتر از 20 درصد است.
احمدي با اشاره به بالا بودن قيمت واگذاري و حق بهره برداري زمين در استان هاي همجوار نسبت به زنجان، خاطرنشان كرد: استان زنجان به دليل قرارگيري در شاهراه ارتباطي از مزيت هاي ويژه‌اي براي سرمايه گذاري برخوردار بوده و به لحاظ دارا بودن منابع و ذخاير انرژي، جزء استان هاي برتر محسوب مي‌شود.
اين مسئول در خصوص پراكندگي شهرك هاي صنعتي در سطح استان، گفت: به دنبال ايجاد تعادل صنعتي در استان هستيم و در اين راستا، كارهاي اجرايي و زيرساختي شهرك صنعتي شهيد شهرياري (زنجان 4) كه در غرب استان قرار دارد با جديت دنبال مي‌شود و در آينده‌اي نزديك شاهد واگذاري زمين در اين شهرك خواهيم بود.
وي اظهار داشت: شركت شهرك هاي صنعتي بر اساس رسالت و ماموريت هاي خود، مسئول ايجاد شهرك و تامين زيرساخت و امكانات زيربنايي در آن ها بوده و هزينه تمام شده تامين زيرساخت ها را به عنوان حق بهره برداري در هنگام عقد قرارداد با سرمايه گذاران اخذ مي‌كند.
احمدي افزود: بنابراين هزينه اي كه به هنگام عقد قرارداد جهت استقرار سرمايه گذار در شهرك هاي صنعتي اخذ مي شود، قيمت زمين نيست بلكه از آن به عنوان قيمت حق بهره‌برداري ياد مي‌شود.
به گزارش ايرنا، 32 شهرك و ناحيه صنعتي با مجموع 3 هزار و 500 هكتار زمين و يك هزار و 700 طرف قرارداد در استان زنجان فعال است.
8068/9556