داورزنی: كسانی كه برای پاداش مدال می گیرند، بهتر است به میدان نروند

تهران- ایرنا- «محمدرضا داورزنی» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: اگر كسی مدال را برای پاداش و سكه و نه برای بالا بردن پرچم كشورش گرفته، برای این آب و خاك به میدان نرود، بهتر است.

محمدرضا داورزنی كه در جلسه مشترك روسای فدراسیون های ورزشی با «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان سخن می گفت، با بیان اینكه بنا داریم برنامه تقدیر از قهرمانان بازی های آسیایی را به زودی برگزار كنیم، افزود: 31 اردیبهشت ماه سال گذشته مراسم تجلیل از قهرمانان برگزار شد و امسال هم به زودی این مراسم برگزار خواهد شد و به هیچ وجه از برنامه عقب نیستیم.
وی افزود: این درحالی است كه توقع داریم تمامی ورزشكاران كه اتفاقا شرایط خاص مملكت را درك می كنند، با تصمیمات احساسی كه شایسته نیست كارهایی انجام دهند كه در چنین روزهایی باعث التهاب بیشتر جامعه شود.
معاون توسعه وزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در این نشست كه نماینده سازمان مالیاتی كشور نیز در آن حضور داشت، اظهارداشت: در حالی جوانان گمنام این مملكت در مرزهای شرقی و غربی مظلومامه جان خود را برای این خاك می دهند ورزشكاران ما نباید برای چند ریال كمتر یا بیشتر مشكل ایجاد كنند. معتقدم اگر كسی مدال را برای پاداش و سكه و نه برای بالا بردن پرچم كشورش گرفته، برای این آب و خاك به میدان نرود بهتر است.
داورزنی تاكید كرد: همان طوركه پیش از این عنوان كردم از برنامه برگزاری مراسم تقدیر از قهرمانان عقب نیستیم و به فكر برگزاری به موقع این مراسم و پرداخت پاداش ها هستیم.
وی در ادامه جلسه، مباحث مالیاتی را به عنوان یكی از مهم ترین دغدغه های فدراسیون های ورزشی كشور عنوان كرد و افزود: در سال های اخیر این موضوع به نوعی فدراسیون های ما را دچار شوك كرده است.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: درست است كه فدراسیون های ورزشی از پرداخت مالیات معاف هستند اما باید اظهار نامه مالیاتی را تسلیم اداره مالیات كنند كه این كار طی 4 الی 5 سال انجام نشده است و این موضوع مشكلات زیادی را بوجود آورده است.
وی ادامه داد: برای رفع این مشكلات جلسات زیادی برگزار كردیم و از نماینده اداره مالیات هم دعوت كردیم كه ابهامات موجود به خصوص در بحث مالیات بر ارزش افزوده را توضیح دهند.
داورزنی تاكید كرد: از ابتدای سال 96 همه اظهارنامه ها تكمیل و مشكلی وجود ندارد اما برای حل مشكلات قبلی در این حوزه باید از حداكثر ظرفیت و ابزارهای قانونی استفاده كنیم تا با كار كارشناسی همه موارد مرتفع شود.
دوشنبه گذشته تعدادی از ورزشكاران و مدال آوران بازی های آسیایی و پارا آسیایی و همچنین قهرمانی آسیا مقابل وزارت ورزش و جوانان تحصن و پرداخت هرچه سریع تر پاداش های خود را مطالبه كردند.
ورزشی**9144**9129