۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۲
کد خبر: 83315898
۰ نفر
كشف اورانیوم غنی شده،مدرسه ای در اوهایو آمریكا را بست

تهران- ایرنا- مدرسه «پایك كانتی» ایالت اوهایو به دلیل پیدا شدن اورانیوم غنی سازی شده در محوطه ساختمان تا پایان سال بسته شد.

به گزارش شبكه سی ان ان، هیات مدیره منطقه محلی در نامه‌ای به خانواده‌های دانش آموزان دلیل بسته شدن مدرسه را كشف اورانیوم غنی سازی شده در ساختمان مدرسه و وجود نپتون 237 در هوای خارج از مدرسه عنوان كرد.
«براندون ولدریج» رئیس هیات مدیره می‌گوید، بر اساس آزمایش‌های اخیر سطح وجود اورانیوم غنی شده در حوالی مدرسه زیاد گزارش شده در نتیجه ادامه حضور در این مدرسه غیرقابل قبول است.
در حال حاضر اورانیوم غنی سازی شده و نپتون به‌عنوان آلاینده‌های بسیار نگران كننده توسط وزارت انرژی ایالات متحده معرفی می‌شود.
به گفته «تاد بوركیت» مدیر مدرسه «پایك كانتی» تاكنون منبع اصلی اورانیوم كشف شده در مدرسه مشخص نشده اما تیم كارشناسان وزارت انرژی امریكا در حال بررسی این موضوع هستند.
یادآور می‌شود مدرسه پایك كانتی در نزدیكی نیروگاه «پرتسموس» ایالت اوهایو قرار دارد. این نیروگاه از سال 1954 تا 2001 میلادی به غنی سازی اورانیوم مشغول به كار بوده و اورانیوم تسلیحاتی و راكتورهای هسته‌ای آمریكا را تأمین می‌كرده است. این نیروگاه به مدت 18 سال بسته است.
آساق**9473**2040