كمرنگ شدن روحیه گذشت عامل افزایش جمعیت كیفری زندانها است

زنجان – ایرنا - رئیس كل دادگستری استان زنجان گفت: كمرنگ شدن روحیه گذشت و ایثار و مشكلات اقتصادی از عوامل افزایش جمعیت كیفری زندانهااست.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان زنجان كه روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفته، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیاركی در جشن گلریزان شهرستان خرمدره كه با حضور امام جمعه و معاون فرماندار برگزار شد افزود: یكی از چالش های جدی در كشور مواجهه با جمعیت كیفری زندانهاست و این تعداد زندانی برازنده كشور اسلامی نیست كه باید در این خصوص چاره اندیشی و آسیب شناسی كرد.
وی با بیان اینكه یكی از موضوعات اساسی برای كاهش جمعیت كیفری زندان ها فرهنگ سازی و تغییر قانون است، اظهارداشت: برای تحقق این امر نیازمند اقدامات فرهنگی و همچنین ایجاد و تدوین قانون جدید هستیم .
حجت اسلام صادقی نیاركی با تاكید بر اینكه انتظام بخشی به جامعه، رعایت حدود، مقررات جامعه، نظم عمومی واحترام به قوانین و همنوعان یكی از اصول مسلم است یادآوری كرد: ما در انجام وظایف و اجرای قانون مصمم و جدی هستیم.
وی خاطرنشان كرد : عواید جشن گلریزان، شامل هنجارشكنان و كسانی كه در حق دیگران ظلم می كنند نمی شود بلكه برای مجرمان جرایم مالی و غیر عمد است كه با كمك های مردم از زندان آزاد شوند و به كانون گرم خانواده هایشان باز گردند.
در ابتدای این مراسم رییس دادگستری شهرستان خرمدره گفت: سال گذشته با جمع آوری كمك های خیرین و مردم خرمدره به مبلغ یك میلیارد و 140 میلیون ریال، 19 نفر از زندانیان جرایم مالی و غیر عمد از زندان آزاد شدند.
رجب آذربایجانی افزود: در حال حاضر 23 نفر از محكومان جرایم مالی و غیرعمد شهرستان خرمدره در زندان هستند كه امیدواریم با كمك های مردم نیكوكار شهرستان شاهد آزادی این تعداد باشیم.
9505/6085