عرضه شكر برای مصارف خانگی بدون محدودیت انجام می شود

اردبیل - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری اردبیل گفت: عرضه شكر برای مصارف خانگی در استان بدون محدودیت انجام می شود.

به گزارش ایرنا، ارژنگ عزیزی روز چهارشنبه در جلسه تنظیم بازار استان تشریح كرد: در حوزه صنفی و صنعتی نیز توزیع شكر بر اساس میزان مصرف و تولید محصول انجام می شود.
وی بیان كرد: تمام واحدهایی كه برای دریافت سهمیه شكر معرفی می شوند تحت نظارت بوده و میزان مصرف و تولید محصول آنها رصد می شود.
عزیزی همچنین بر شناسایی صنایع پرمصرف شكر تاكید كرد و گفت: توزیع شكر برای این صنایع به دلیل مصرف عمومی به صورت سهمیه انجام می شود و باید روند عرضه آن كنترل شود.
سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری اردبیل همچنین از ادامه روند نظارت بر تولید و عرضه گوشت مرغ در استان خبر داد.
وی افزود: در صورت مازاد بودن مرغ تولیدی در استان پشتیبانی امور دام استان نسبت به خرید تضمینی و انبار آن در سردخانه اقدام می كند.
عزیزی بیان كرد: با اقدامات انجام گرفته در راستای تامین نهاده های دامی به صورت سهمیه دولتی افزایش قیمت مرغ متوقف شده است.
معاون توسعه امور بازرگانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان نیز در این ادامه این جلسه از توزیع 2 هزار و 500 شكر در بخش صنفی و صنعت و 636 تن در مصرف خانگی در استان خبر داد.
منصور پناهی افزود: بر اساس برآوردهای انجام شده میزان مصرف سالانه شكر در استان اردبیل هفت هزار و 900 تن و سرانه مصرف 29 كیلوگرم است.
وی قیمت شكر سهمیه ای را سه هزار و 400 تومان اعلام كرد و گفت: همچنین قیمت قند در بازار مصرف هفت هزار تومان است.
پناهی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای تنظیم بازار در استان افزود: 477 تن برنج به قیمت هفت هزار و 400 تومان در بین مصرف كنندگان استان توزیع شده است.
او بیان كرد: 40 تن سهیمه گوشت قرمز منجمد توزیع شده و 40 تن دیگر نیز بزودی توزیع خواهد شد.
3006/6016