كاپیتان تیم زنان ایران حذف شد

تهران - ایرنا - كاپیتان تیم زنان ایران با شكست برابر نماینده قزاقستان از گردونه رقابت های قهرمانی جهان حذف شد.

بیست و چهارمین دوره رقابت های تكواندوی قهرمانی جهان از امروز با حضور 975 تكواندوكار از 150 كشور در شهر «منچستر» انگلیس آغاز و پنج روز ادامه خواهد داشت.
در روز نخست، مبارزات اوزان منهای 46 و منهای 73 كیلوگرم زنان و منهای 58 كیلوگرم مردان برگزار می ‌شود كه «مهلا مومن‌زاده»، «اكرم خدابنده» و «محمدحسن پلنگ افكن» نمایندگان ایران هستند.
در وزن منهای 73 كیلوگرم «اكرم خدابنده» كاپیتان تیم زنان كشورمان برابر «كانسل دنیز» از قزاقستان و دارنده مدال نقره بازی های آسیایی 2018 قرار گرفت و در حالی كه تا 30 ثانیه پایانی سه امتیاز از حریف پیش بود در نهایت 25 بر 20 شكست خورد و حذف شد.
وی در راند سوم از لحاظ بدنی و نفس كم آورده بود و در عین ناباوری شكست خورد و حذف شد.
پیش از این در وزن منهای 46 كیلوگزم زنان «مهلا مومن زاده» در نخستین گام برابر «آینور یواشپای» از قزاقستان با حساب 21 بر یك پیروز شد.
وی سپس مقابل «جوردین اسمیت» دارنده مدال برنز اروپا از انگلیس را 17 بر 7 مغلوب كرد و به یك هشتم نهایی رسید تا با «گالینا مدودوا» از روسیه مصاف دهد.
در وزن منهای 58 كیلوگرم مردان «مهرداد پلنگ افكن» با حساب 15 بر 4 «جفرسون اُچوآ» كلمبیایی را مغلوب كرد.
پلنگ افكن در ادامه مقابل «تاوین هانپراب» دارنده مدال نقره المپیك 2016 ریودوژانیرو قرار خواهد گرفت و در پایان مبارزه ای حساس به پیروزی 17 بر 15 دست یافت.
وی در مرحله یك هشتم نهایی برابر «محمد فراق» نایب قهرمان آفریقا از مصر قرار می گیرد.
این مسابقات در حالی پیگیری می شود كه «سجاد مردانی» پس از تلاش مسئولان فدراسیون، بامداد فردا راهی انگلیس می شود، اما روادید «میرهاشم حسینی» و «عرفان ناظمی» هنوز صادر نشده است.
در پایان این مسابقات به نفر اول 120 امتیاز، نفر دوم 72 امتیاز و نفرات سوم 43.20 امتیاز در راستای كسب سهمیه المپیك 2020 تعلق می‌گیرد.
ورزشی**3783**9118**