۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۳
کد خبر: 83315788
۰ نفر
10 تروریست در اندونزی دستگیر شدند

تهران – ایرنا- پلیس مبارزه با تروریسم اندونزی اعلام كرد نیروهای این سازمان با خنثی كردن یك توطئه گسترده تروریستی دستكم 10 مظنون را دستگیر كردند كه همه این افراد قرار بود هفته آینده همزمان با اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2019 اندونزی حملات تروریستی و انتحاری متعددی را اجرا كنند.

جاكارتاپست روز چهارشنبه به نقل از فرمانده پلیس مبارزه با تروریسم اندونزی گزارش داد این افراد برای اجرای عملیات تروریستی و انتحاری در روز 22 ماه مه ( اول خرداد) برنامه ریزی گسترده انجام داده بودند.
طبق این گزارش اندونزی در آستانه اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری به دلیل افزایش تنش ها میان گروههای رقیب چهره امنیتی به خود گرفته است.
برخی رسانه های جنوب شرق آسیا پیشتر گزارش هایی را منتشر كردند كه براساس آن جوكو ویدودو رئیس جمهوری كنونی اندونزی درشمارش آرای نهایی از ژنرال پرابوو سوبیانتو پیشی دارد.
دِدی پراسیتو سخنگوی پلیس اندونزی در گفت وگو با رسانه های این كشور گفت در آستانه اعلام نتایج نهایی انتخابات قریب به 32 هزارنفر از نیروهای پلیس و نظامیان در جاكارتا پایتخت این كشور به حالت آماده باش قرار دارند.
وی افزود:مظنونان تروریست درحالی دستگیر شدند كه قرار بود درروزهای 21 تا 23 ماه مه در بخش های عمدتا پرجمعیت ازجمله جاكارتا پایتخت این كشور اقدام به عملیات انتحاری كنند.
به گفته وی مظنونان با هدف ایجاد آشوب قصد قربانی كردن تعداد زیادی از مردم را داشتند و همگی از اعضای گروه تروریستی جماعت انصارالدوله ' جاد' وابسته به گروه تروریستی داعش بودند كه در سوریه و عراق نیز فعالیت داشتند.
براساس گزارش كمیسیون برگزاری انتخابات تاكنون 80 درصد از آرای مردم شمارش شده كه 56 درصد از این آرا به جوكو ویدودو رئیس جمهوری كنونی تعلق دارد.
آساق **1599 **1600