۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
کد خبر 83315771
۰ نفر
كشف 110 شی تاریخی هزاره قبل از میلاد در فامنین

همدان - ایرنا - فرمانده انتظامی فامنین گفت: ماموران انتظامی این شهرستان با اجرای طرح ایست و بازرسی مقطعی، موفق به كشف 110 قطعه انواع اشیاء تاریخی و عتیقه مربوط به هزاره قبل از میلاد شدند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی حسن حیدری اظهار داشت: ماموران انتظامی این شهرستان با پایش محورهای مواصلاتی به یك دستگاه خودروی سواری كه از محور تهران - همدان در حال حركت بود مشكوك و آن را متوقف كردند.
وی افزود: در بازرسی های صورت گرفته از این خودرو، 110 قطعه انواع اشیاء تاریخی و عتیقه شامل 24 قطعه انواع سكه، دستبند، كتیبه، انگشتر، پی سوز سنگی و فلزی و مهره كشف شد.
سرهنگ حیدری با بیان اینكه 2 متهم در این اره دستگیر شدند اضافه رد: بگفته كارشناسان میراث فرهنگی این اقلام دارای قدمت تاریخی از هزاره اول قبل از میلاد تا دوره اسلامی هستند.
فرمانده انتظامی استان همدان از كشف 13 كیلو گرم شیشه و هروئین در 2 عملیات و دستگیری 3 قاچاقچی خبر داد.
سردار بخشعلی كامرانی صالح گفت: در عملیات اول، با انجام كار اطلاعاتی چند ماهه، باندی از قاچاقچیان كه اقدام به تهیه و انتقال تریاك از استان البرز به استان همدان می كردند، شناسایی شدند.
وی افزود: در یك عملیات ضربتی خودرو سواری متهمان در ورودی شهر همدان متوقف و در بازرسی از آن، چهار كیلو و 700 گرم ماده مواد مخدر شیشه و سه كیلوگرم هروئین با لفافه كشف و 2 متهم در این خصوص دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان همدان بیان كرد: در عملیات دوم و با توجه به اشراف اطلاعاتی ایجاد شده مشخص شد یك محموله مواد مخدر از استان تهران بارگیری و در حال انتقال به شهرستان تویسركان است.
سردار كامرانی صالح گفت: این محموله با یك اقدام عملیاتی به موقع پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در ورودی شهر همدان در داخل اتوبوس بین شهری شناسایی و در بازرسی از وسایل همراه متهم، چهار كیلوگرم هروئین با لفافه و یك كیلو و 300 گرم شیشه كشف شد.

**كشف 3500 شاخه گل طبیعی
رییس پلیس آگاهی استان همدان گفت: كارآگاهان مبارزه با قاچاق كالا و ارز پلیس آگاهی استان ساعت سه بامداد حین كنترل خودروهای عبوری در ایستگاه بازرسی شهید زارعی به یك دستگاه وانت نیسان مشكوك شدند.
سرهنگ رضا زارعی افزود: پس از متوقف كردن خودرو در بازرسی به عمل آمد مشخص شد، در قسمت عقب وانت نیسان گل طبیعی خارجی وجود دارد.
وی ادامه داد: رانند مدعی بود شاخه گل ها را از سنندج به مقصد تهران بارگیری كرده و هیچگونه سند و مدارك قانونی ندارد.
رییس پلیس آگاهی استان همدان گفت: خودرو به همراه راننده به اداره مبارزه با قاچاق كالا و ارز انتقال و پس از تخلیه و شمارش، 3 هزار و 500 شاخه گل طبیعی خارجی قاچاق به ارزش تقریبی 500 میلیون ریال كشف شد.

**كشف برنج قاچاق در شهرستان بهار
فرمانده انتظامی بهار گفت: ماموران انتظامی شهرستان بهار با اجرای ایست و بازرسی مقطعی به یك دستگاه وانت مشكوك و آن را برای بررسی متوقف كردند.
سرهنگ بزرگعلی نوری افزود: در بازرسی های صورت گرفته از این خودرو، 2 تن و 520 كیلوگرم برنج قاچاق و فاقد مجوز كشف و یك متهم در این خصوص به مرجع قضائی معرفی شد.
وی با بیان اینكه كارشناسان ارزش برنج های كشف شده را 189 میلیون ریال ارزیابی كردند، افزود: یك متهم در این خصوص با تشكیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

**كشف هفت فقره سرقت در نهاوند
فرمانده انتظامی نهاوند گفت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان با انجام شگردهای پلیسی، یك سارق داخل خودرو را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل كردند.
سرهنگ شا احمد ساكی افزود: متهم در تحقیقات فنی و تخصصی، به هفت فقره سرقت قطعات و محتویات خودرو اعتراف و با تشكیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.
وی از شهروندان خواست خودروهای خود را به تجهیزات و وسایل ضد سرقت مجهز كنند چرا كه سارقان به سراغ خودروهایی می روند كه فاقد هر گونه وسیله ضد سرقت باشد.
7526/2090