عضو خبرگان رهبری:روحانیان مطالبه گر مشكلات مردم از مسئولان باشند

قم - ایرنا - عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: روحانیان نسبت به مشكلات و آسیب های اجتماعی مناطق خود از مسئولان مطالبه گر باشند و با دعوت از آنان به مساجد، ضمن برقراری ارتباط با مردم، حل مشكلات را پیگیری كنند.

به گزارش ایرنا، آیت الله عباس كعبی روز چهارشنبه در همایش ائمه جماعات مساجد استان قم در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، افزود: نخبگان و روحانیان همچنین در آگاهی دادن و بصیرت بخشی به مردم برای نقش آفرینی و حضور در صحنه های مختلف، وظیفه سنگینی برعهده دارند.
وی گفت: مسجد متعلق به همه سلایق است و باید امامان جماعت برای جذب همه به مسجد اهتمام و برنامه ریزی داشته باشند.
وی در ادامه با اشاره به سیره عملی رهبر معظم انقلاب و امام راحل(ره) در اداره جامعه و پیگیری حل مشكلات افزود: پشقدم، پیشتاز و الگو بودن در راه قیام برای خدا برای تحقق اسلام ناب و صبر و ایستادگی و پایبندی مطلق به اصول انقلاب از جمله ویژگی های برجسته امام و رهبری است.
كعبی با بیان اینكه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در سیره رفتاری خود هرگز به دنبال منافع شخصی خود نبوده و نیستند اظهار داشت: اهتمام مستمر و خستگی ناپذیر برای احیای اسلام و سرافرازی ملی، تكلیف مداری و اهتمام كامل برای انجام تكلیف الهی و اهتمام مستمر در امر هدایت امت اسلامی از جمله اصول سیره مدیریتی امام و رهبری است.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: باور به خدا، باور به مردم و توكل بر خدا، پرهیز از هیجان زدگی، تصمیم گیری بر اساس محاسبات عقلانی، شناخت اولویت ها و پرهیز از مسائل حاشیه ای، اعتماد به توانمندی داخلی و جوانان و بی اعتنایی كامل به دشمن از دیگر اصول رفتاری امام و رهبری است.
كعبی در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر اینكه تنها راه حل پیش روی ما مقاومت در برابر زیاده خواهی آمریكاست افزود: ایران اسلامی هرگز به دنبال جنگ نیست و ضربه اولیه را نمی زند ولی اهل تسلیم و مذاكره نیز نیست و در برابر زیاده خواهی دشمن با قدرت ایستادگی می كند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه دشمن با مذاكره عقب نشسینی نمی كند بلكه زیاده خواهی او بیشتر می شود اظهار داشت: مساله ای كه موجب عقب نشینی دشمن می شود، مقاومت و ایستادگی در برابر آن است.
وی با تاكید بر داشتن ابتكار، شجاعت و دوری از احساسات در برابر دشمن گفت: برخورد ابتكاری در برابر دشمن؛ توجه به رونق تولید، كنترل بازار، جلوگیری از احتكار و همچنین مستحكم كردن صفوف داخلی در برابر دشمن است.
7404/ 1175