۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۰
کد خبر: 83315728
۰ نفر
اجرای طرح تحول و رویكرد پلتفرمی در شركت ملی پست

تهران- ایرنا- رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شركت ملی پست با اعلام اینكه با اجرای تغییرات در بدنه مدیران شبكه، اهداف و برنامه های تعیین شده با سرعت بیشتری محقق می شود، از اجرای طرح تحول و رویكرد پلتفرمی (سكوی ارائه خدمات) در این مجموعه در آینده نزدیك خبر داد.

به گزارش شركت ملی پست، حسین نعمتی در مراسم معارفه دو معاون این شركت اظهار داشت: در اجرای طرح تحول، به دنبال خلق ارزش افزوده و استفاده بهینه از امكانات و ظرفیت‌های شبكه متناسب با شرایط حاكم بر جامعه و تامین نیازهای مشتریان هستیم.
وی با اشاره به تاكید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر جوان گرایی و به كارگیری نیروهای خلاق و باانگیزه در پست‌های كلیدی و تصمیم ساز، افزود: توجه بیشتر به استفاده از نیروهای جوان از سال گذشته در پست آغاز شده است و به كمك همین فكرهای جوان به ویژه در سطح هیئت مدیره، طرح تحول و رویكرد پلتفرمی (سكوی ارائه خدمات) طراحی شده كه به زودی اجرایی می‌شود.
وی با تاكید بر ماهیت خدماتی بودن شبكه پستی و هزینه بر بودن در بحث سرمایه ها و تجهیزات، گفت: در رویكرد جدید، نگاه ما به سمت بهره وری بیشتر از امكانات و جلوگیری از استهلاك و فرسودگی سرمایه هاست.
معاون وزیر ارتباطات در ادامه به وضعیت عملكردی شركت ملی پست در سال 97 اشاره كرد و افزود: مشكلات اقتصادی و نوسانات بازار ارز، كسب و كار پست را مانند بسیاری دیگر از كسب و كارها دچار آسیب دیدگی كرد، اما با اتخاد تدابیر مناسب و مدیریت هوشمندانه، درآمد شبكه به دلیل ارائه خدمات با ارزش افزوده بیشتر، رشد داشت و ترافیك هم وضعیت مناسبی را پشت سر گذاشت.
نعمتی موضوع همكاری پست به عنوان یك شركت دولتی با الوپیك به عنوان بخش خصوصی را نیز یادآور شد و گفت: این همكاری می تواند آغاز حركتی نو در ارائه خدمات نوین و همسو با پست‌های موفق دنیا باشد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات نیز در این مراسم طی سخنانی اهمیت همسو شدن با آهنگ تغییرات و تحولات در كسب و كارها را یادآور شد و گفت: ایجاد ارزش افزوده در شركت‌ها و سازمان‌ها، در گرو این همسویی است و این موضوع در شركت های قدیمی به دلیل آسیب پذیرتر بودن، معمولا با سختی بیشتری انجام می شود.
امیر ناظمی افزود: پست به عنوان یكی از قدیمی‌ترین حوزه‌های ارتباطی، نیازمند نوسازی و بهره گیری از تكنولوژی‌ها و شیوه‌های نوین ارائه خدمات است تا بتواند در گردونه رقابت با سایر بخش‌ها، خدمات ارزنده‌تری ارائه دهد و موجب هم‌افزایی شود.
معاون وزیر ارتباطات، مشاركت و در هم آمیختن كسب و كار شركت ملی پست با یك شركت استارتآپی را اقدامی موثر در به كارگیری ایده‌های نو برشمرد و اظهار امیدواری كرد: این نگاه در سایر شركت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز تسری یابد.
این برنامه به منظور معارفه حسین غضنفری به عنوان سرپرست معاونت فنی و بازرگانی و میثم حسینی‌لر به عنوان سرپرست معاونت فناوری تدارك یافته بود.
سرپرست معاون فنی و بازرگانی شركت ملی پست در این مراسم به بیان اهداف و برنامه های خود پرداخت و گفت: فرایند تغییر در مدیریت شیوه كسب و كار آغاز شده است كه در دوره جدید این روند با سرعت و جهت گیری مشخص تری ادامه می یابد.
غضنفری با اشاره به دیدگاه مثبت كاركنان حوزه فنی و بازرگانی به وظایف و مسئولیت‌هایشان، افزود: این دیدگاه می تواند امیدبخش بهبود وضعیت شبكه و تقویت انگیزه در بین تمامی همكاران و همچنین هم افزایی باشد.
وی مهم‌ترین برنامه‌های حوزه فنی و بازرگانی را توسعه كسب و كار پلتفرمی با مشاركت بخش خصوصی بویژه كسب و كارهای نوپا با حداكثر سرعت و همچنین ارتقا كیفیت خدمات اصلی و زیرساخت‌ها و بهینه سازی سرویس‌ها عنوان كرد.
سرپرست معاونت فنی و بازرگانی شركت ملی پست، تمركز بر سنجه های مورد ارزیابی به منظور تحقق اهداف تعیین شده (KPI) را از دیگر اولویت های كاری خود برشمرد و توفیق شركت ملی پست در عمل به ماموریت‌ها و تحقق اهداف تعیین شده را در گرو همكاری سایر بخش‌ها و حمایت‌های دولتی دانست.
سرپرست معاون فناوری شركت ملی پست نیز در این مراسم در بیان دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود گفت: در سایه بهره گیری از تجارب موفق گذشته و همسویی مجموعه با این حوزه، به دنبال تسریع در تحقق اهداف و برنامه های تعیین شده هستیم.
حسینی‌لر افزود: راه اندازی پروژه EBOX با همكاری سازمان فناوری اطلاعات و پیاده سازی برخی سرویس‌ها در بستر این پروژه به منظور سرعت بخشیدن به خدمات، گام برداشتن در مسیر افزایش سطح درآمد شبكه با خلق و تقویت سرویس های با ارزش افزوده و متناسب با نام و نشان معتبر پست و ارائه خدمات باكیفیت‌تر به دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی بر بستر قابلیت‌های موجود پست از جمله پروژه ملی GNAF، از مهمترین برنامه های ارتقا و بهبود حوزه فناوری است.
در پایان این مراسم با اعطای لوح یادبود از زحمات و تلاش‌های محمد احمدی معاون پیشین فنی و بازرگانی و كاظم میرزایی معاون فناوری قدردانی شد.
علمی**9207** 1055