۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۷
کد خبر: 83315709
۰ نفر
اعزام تیم كامپوند ایران به مسابقات جهانی هلند لغو شد

تهران-ایرنا- سرمربی تیم ملی كامپوند تیراندازی با كمان ایران از لغو اعزام ملی پوشان این رشته به مسابقات قهرمانی جهان در هلند خبر داد.

«مجید احمدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: متاسفانه با وجود تلاش های زیاد مسئولان فدراسیون به ویژه «غلامرضا شعبانی بهار» ریاست فدراسیون تیراندازی با كمان و تمرینات پیوسته و منظمی كه داشتیم، به دلیل مشكلات اقتصادی و بنابر تصمیم و صلاحدید وزارت ورزش و جوانان، سفر تیم ملی به رقابت های قهرمانی جهان هلند لغو شد.
این مربی ادامه داد: تمام هدف كادر فنی، كمانداران و فدراسیون از برگزاری اردوهای منظم و اعزام تیم به مسابقات كاپ آسیایی تایلند در فروردین و جام جهانی تیراندازی با كمان شانگهای در اردیبهشت ماه، اعزام تیم به مسابقات قهرمانی جهان هلند بود؛ زیرا قهرمانی جهان در حال حاضر بالاترین سطح رقابت ها برای رشته كامپوند محسوب می شود و كسب مدال در آن بالاترین افتخار برای كمانداران این رشته است.
وی اضافه كرد: این رقابت ها هر دو سال یكبار برگزار می شود و در آخرین دوره ای كه تیم ملی ایران در این رقابت ها شركت كرد در سال 2015 به میزبانی دانمارك بود. هدایت تیم ملی به عهده من بود كه «اسماعیل عبادی» مدال طلای این رشته را كسب كرد.

**استقبال كشورها در رشته كامپوند جام جهانی شانگهای مثال زدنی بود
این مربی در خصوص نتایج و عملكرد تیم ملی كامپوند تیراندازی با كمان در جام جهانی شانگهای چین نیز گفت: مسابقات چین به دلیل سرمایه گذاری زیاد برخی كشورها، كه تقریبا طی چند دهه گذشته كمترین سرمایه گذاری را در این رشته داشته اند، سطح فنی بالایی داشت.
احمدی گفت: كشوری مثل ژاپن كه به ندرت در رشته كامپوند حضور داشت همچون نیوزلند، بلژیك و استرالیا با سرمایه گذاری زیاد و حضور گسترده در این رشته موجب شگفتی شد و كار رقابت را به شدت سخت كرده بود.
وی اضافه كرد: شاید یكی از دلایل استقبال زیاد كشورهای مختلف جهان از این رشته احتمال زیاد المپیكی شدن این رشته در سال 2024 باشد. البته باید بگویم تیم ملی كامپوند زنان و مردان ما نیز با وجود روزهای سخت اقتصادی كشور و فدراسیون های ورزشی، كمبود امكانات و اعزام ها عملكرد بسیار خوبی داشت و ركوردهای تیراندازان بیانگر تلاش آنان بود.
احمدی گفت: در رشته میكس تیم مدال برنز را كسب كردیم و همه این تلاش ها برای حضور در قهرمانی آسیا بود، اما حتی این تیم كه توانست مدال هم كسب كند شانسی برای اعزام به قهرمانی جهان هلند ندارد.
تیم میكس تیم ایران متشكل از سیده ویدا حلیمیان و محمد صالح پالیزبان در مرحله دوم جام جهانی 2019 به میزبانی شانگهای چین توانست مدال برنز را برای كشورمان به ارمغان آورد.

**تمرینات دانشجویان از 30 اردیبهشت ماه به صورت پیوسته آغاز می شود
سرمربی تیم تیراندازی با كمان دانشجویان اعزامی به یونیورسیاد ایتالیا همچنین از آغاز اردوی آماده سازی این تیم خبر داد و گفت: شرایط سنی دانشجویان اعزامی به یونیورسیاد جهانی تغییر كرده و سقف سنی دانشجویان از 27 سال به 24 كاهش داشته و این مساله دست كادر فنی را در انتخاب نفرات بسته است.
وی با اشاره به اینكه سوگند حداد، بهاره رضایی ، محمدصالح پالیزبان و كیارش فرزان در دو بخش دختران و پسران رشته كامپوند اعزامی به یونیورسیاد ایتالیا هستند، افزود: اولین انتخابی برای اردوی تیم دانشجویان در سطح استان ها انجام شد و سپس نفرات انتخابی به اردوی تیم دانشجویان دعوت شدند.
احمدی گفت: در قالب تیم تیراندازی با كمان دانشجویان مجددا دو مرحله انتخابی درون اردو برگزار شد و یك اردوی آماده سازی برگزار شد و 30 اردیبهشت مرحله دوم این آماده سازی آغاز می شود و تا اعزام تیم ادامه خواهد یافت.
وی اظهار امیدواری كرد تا تیم دانشجویان بتواند در ایتالیا نتایج خوبی كسب كند و با كسب مدال نقشی در جایگاه ایران در جدول توریع مدال هی این رقابت ها داشته باشد.
سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان از 12 تا 23 خرداد ماه به میزبانی ایتالیا برگزار می شود.
ورزشی **1828**3783**