۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
کد خبر 83315705
۰ نفر
جلسه معارفه «ویلموتس» فردا برگزار می شود

تهران – ایرنا – جلسه معارفه سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران، فردا (پنجشنبه) برگزار می شود.

«مارك ویلموتس» سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران، بامداد امروز (چهارشنبه) وارد ایران شد. وی دقایقی قبل از آكادمی فوتبال و سپس ورزشگاه آزادی بازدید كرد و سپس وارد جلسه ای خصوصی با «مهدی تاج» رئیس و «ابراهیم شكوری» سرپرست دبیركلی فدراسیون فوتبال شد.
چنانچه مشكلی در این جلسه ایجاد نشود، وی تا ساعتی دیگر قرارداد رسمی خود را با فدراسیون فوتبال ایران امضاء خواهد شد.
همچنین قرار است جلسه معارفه وی نیز فردا (پنجشنبه) برگزار شود.
پس از ناكامی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا 2019 دوران هشت سال حضور «كارلوس كی روش» در تیم كشورمان به اتمام رسید.
پس از آن از نام هایی چون «یورگین كلینزمن»، «یولین لوپتگی»،«خوزه فوساتی»، «زاكه رونی»، «هروه رنار» و «برانكو ایوانكوویچ» برای جانشینی كی روش مطرح شد.
در این بین، به نظر می رسید كه رنار و برانكو جدی ترین گزینه های تیم ملی ایران هستند، اما در نهایت مسؤولان فدراسیون، ویلموتس بلژیكی را گزینه بهتری دانستند.
ویلموتس در زمانی كه خود بازیكن بود، یكی از بهترین های بلژیك و حتی فوتبال اروپا محسوب می شد و عملكرد خاطره انگیزی در تیم ملی بلژیك در جام جهانی 1994 و باشگاه شالكه آلمان و بوردو فرانسه داشت.
او 70 بار پیراهن تیم ملی كشورش را بر تن كرد و 28 گل به ثمر رساند و چند سال نیز كاپیتان این تیم بود.
وی از سال 2003 وارد عرصه مربیگری شد و در تیم های شالكه، سنت ترویدنس و تیم ملی بلژیك به عنوان دستیار فعالیت كرد.
شانس در سال 2012 به ویلموتس رو كرد تا هدایت تیم ملی بلژیك را به عنوان سرمربی عهده دار شود.
او تیم پرستاره بلژیك را از رنكینگ چهل و چهارم رتبه فیفا به جایگاه دوم رساند و در طول 51 بازی به همراه بلژیك، 34 برد، 8 تساوی و 9 باخت به دست آورد، اما نتوانست این تیم پرامید را در جام جهانی 2014 و یورو 2016 به موفقیت رسانده و بركنار شد.
ویلموتس سال 2017 سرمربی ساحل عاج شد و خیلی زود پس از پنج بازی كه ثمره آن چهار تساوی و یك باخت بود، حكم اخراج دریافت كرد.
تیم ملی فوتبال ایران خردادماه در دو دیدار تداركاتی به مصاف سوریه و كره جنوبی می رود كه این بهترین فرصت است تا ویلموتس شناخت كافی را از تیم ملی ایران پیدا كند.
ورزشی**3783***م.ت**9118**