۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۴
کد خبر: 83315688
۰ نفر
وزیر دفاع: جبهه آمریكایی - صهیونیستی را شكست می دهیم

تهران- ایرنا- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاكید بر این كه 'ملت ایران طعم تلخ شكست را به جبهه آمریكایی-صهیونیستی خواهند چشاند'، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بالاترین نقطه از آمادگی های دفاعی-نظامی برای مقابله با هرگونه تهدید، زیاده خواهی قرار دارد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ «امیر حاتمی» با شركت در گردهمایی پیشكسوتان اطلاعات و عملیات لشكر محمد رسول الله (ص) در تشریح وضعیت آمادگی نیروهای مسلح ایران در شرایط حاضر تاكید كرد: به لطف خداوند متعال، امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بالاترین نقطه از آمادگی های دفاعی- نظامی برای مقابله با هرگونه تهدید، زیاده خواهی قرار دارد و این در حالی است كه كسب این جایگاه رفیع و بی نظیر در سخت ترین شرایط تحریم نیروهای مسلح بدست آمده و شیطان بزرگ آمریكا و ازناب منطقه ای آن به قدرت نیروهای مسلح معترف هستند.
وی افزود: مفتخریم كه در این شرایط تحریم از اجرای هیچ یك از برنامه ها و مأموریت های حوزه دفاعی در جهت تقویت و ارتقای قدرت بازدارندگی دریغ نكرده ایم و موفق شدیم در سال 1397 به كوری چشم دشمن، سه برابر سال 1396 در حوزه تحقیقات و پژوهش های دفاعی پیشرفت كنیم.
وزیر دفاع به شكست های متعدد توطئه ها و نقشه های پلید دشمن در رویارویی با نظام اسلامی در منطقه اشاره كرد و گفت: شكست جریان تروریستی - تكفیری اخیر در منطقه به ویژه در كشور عراق و سوریه، ضربه سنگینی به اعتبار و وجهه شیطان بزرگ آمریكا و دولت های منطقه ای حامی تروریست ها وارد كرد و آمریكایی ها پس از شكست در این نقشه شوم به تهاجم و حمله شدید و همه جانبه با ابزارهای اقتصادی بر علیه ملت مان روی آورده اند.
امیر سرتیپ حاتمی افزود: امروز در شرایطی هستیم كه در مقایسه با دوران دفاع مقدس از منظر سرمایه های انسانی، آمادگی های نیروهای مسلح و پیشرفت های مادی و معنوی از جایگاه بسیار بالاتری برخورداریم و با بصیرت، هوشمندی، مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ و سربلندمان فشارها و تنگناهای اقتصادی حاصل از تحریم ها را پشت سر خواهیم گذاشت.
وی ادامه داد: با همان روحیه مقاومت و ایثارگری دوران جنگ تحمیلی در مقابل زیاده خواهی و تهاجم نرم دشمن ایستادگی كرده و با شكستن سد تحریم، پیروز نهایی این میدان خواهیم بود و به فضل الهی این بار نیز شكست بت طاغوت آمریكا را به دست ملت مؤمن و صبور و همیشه در صحنه خواهیم دید.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح كه در جمع كثیری از رزمندگان دوران دفاع مقدس، جانبازان، خانواده معظم شهدا سخن می گفت از یادگاران دوران پُر حماسه دفاع مقدس به عنوان نمادهای مقاومت، از خود گذشتگی، صبوری و ایثارگری ملت بزرگ ایران اسلامی یاد كرد.
امیر حاتمی گفت: حضور در جمع پُربركت ایثارگران، رزمندگان، بسیجیان و مدافعان ایران اسلامی را برای خود توفیقی بزرگ می دانم و معتقدم كشور عزیزمان ایران، امروز بیش از هر چیز دیگری همچون دوران دفاع مقدس نیازمند روحیه ی مقاومت، ایستادگی و پایمردی در برابر زیاده خواهی های نظام سلطه است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این كه امروز نیز همچون دوران جنگ تحمیلی، درگیر جنگی تمام عیار و همه جانبه هستیم، اظهار داشت؛ تفاوت جنگ امروز با دوران هشت سال دفاع مقدس در آن است كه امروز فقط به ظاهر شاهد عملیات نظامی از سوی دشمن غدار نیستیم ولیكن معتقدیم دشمنان با بكارگیری تمام ظرفیت، توان وابزار و توطئه ها به صحنه مقابله با ملت ایران اسلامی آمده اند تا با ایجاد رعب و وحشت در منطقه و كشور، ایستادگی و مقاومت مردم عزیزمان را هدف قرار دهند.
امیر سرتیپ حاتمی هدف اصلی دشمن را تضعیف و تخریب روحیه خودباوری، اعتماد به نفس و آرمان خواهی ملت بزرگ ایران اسلامی برشمرد و افزود؛ آمریكایی ها در طول 40 سال عمر پر بركت نظام اسلامی از عملیاتی كردن هیچ دسیسه، توطئه و فتنه ای علیه این كشور دریغ نكرده اند و شعار حمایت از مردم در برابر حاكمیت، دروغ، نیرنگی بزرگ و توطئه ای جدید است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح؛ رمز پیروزی و موفقیت در دوران دفاع مقدس و هجمه های سنگین دشمن در شرایط فعلی را اطاعت و پیروی از ولایت فقیه و تدابیر و رهنمودهای حكیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سكان دار كشتی انقلاب در برابر مخاطره ها دانست و اظهار امیدواری كرد: ملت سرافراز ایران اسلامی این بار نیز همچون همه ی آزمون های گذشته با تكیه بر عزم و اراده ی ملی، نیروهای مسلح مقتدر و تلاش و حمایت های دولت خدمتگزار از این برهه ی حساس نیز با سربلندی عبور خواهد كرد و طعم تلخ شكست را به جبهه ی آمریكایی_صهیونیستی خواهد چشاند.
امیر سرتیپ حاتمی به دیدارها، جلسات و گفت و گوهای بین المللی خود با سایر كشورها اشاره كرد و گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران در پیشگاه افكار عمومی ملت ها و دولت های آزادی خواه، به عنوان نظام و دولتی حقیقت خواه، خواهان استقلال واقعی، صلح طلب و حامی مظلوم شناخته شده و بارها از زبان مسئولان عالی رتبه كشورها مورد تمجید و تكریم قرار گرفته است.
وی افزود: این در حالی است كه آمریكایی ها با رفتارهای غیر قانونی و روحیه تجاوزگری شان به عنوان دولتی متجاوز، بدعهد، زیاده خواه، غیر قابل اطمینان و عهد شكن در عرصه جهانی و افكار عمومی ملت ها شناخته می شود.
سیام*9612**1336

سرخط اخبار سیاست