۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
کد خبر 83315682
۰ نفر
اداره كل استاندارد تهران: طلای آب شده نخرید

تهران- ایرنا- مدیركل استاندارد تهران هشدار داد كه امكان تقلب در طلای آب ‌شده وجود دارد و مردم برای سرمایه گذاری آن را خریداری نكنند.

به گزارش روز چهارشنبه از اداره ‌كل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری در بازدید از واحدهای طلاسازی به منظور بررسی چالش ‌ها و مشكلات تولیدكنندگان گفت: با توجه به افزایش ناگهانی نرخ طلا و استقبال گسترده مردم برای سرمایه ‌گذاری در این صنعت، خرید و فروش طلای آب ‌‎شده در بین عوام مرسوم ‌شده و از آنجا كه تنها مصنوعات طلای دارای كد شناسایی از سوی این اداره‌ كل معتبر و قانونی است، ضرر و زیان ناشی از معاملات طلای آب‌شده متوجه خود خریدار است و از لحاظ قانونی امكان پیگیری و جبران زیان آن وجود ندارد.
وی ادامه داد: بر اساس بررسی‌های به عمل‌آمده، معمولا عیار طلای ‌آب‌ شده كه در آزمایشگاه‌ هایی غیر از آزمایشگاه ‌های همكار استاندارد عیارسنجی می ‌شوند، دارای مغایرت بوده و مردم عادی تنها حین فروش آن و با آزمون مجدد توسط خریدار، متوجه این تقلب و ضرر می ‌شوند.
طاهری تاكید بر اجباری بودن درج كد استاندارد بر روی مصنوعات طلا، از شهروندان خواست تا مصنوعات دارای كد شناسایی استاندارد خریداری كنند.
تهرام/8138//1348