۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
کد خبر 83315657
۰ نفر
نیشابور بیست و پنجمین مقصد جراحان شكاف كام و لب است

مشهد - ایرنا - مدیر عامل موسسه ملی 'مرهم' گفت: شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی بیست و پنجمین مقصد سفر پزشكان خیرخواه این موسسه برای درمان رایگان كودكان مبتلا به شكاف كام و لب است.

محمد علی كیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سفر پزشكان موسسه ملی مرهم به نیشابور برای معالجه كودكان مبتلا به شكاف كام و لب 28 خرداد تا اول تیر ماه امسال انجام می شود.
وی اظهار داشت: در این سفر 70 پزشك شامل پزشكان فوق تخصص جراحی پلاستیك و ترمیمی، متخصصان بیهوشی، طب فیزیكی و توان بخشی، چشم پزشكی و پزشكان آموزش اجتماعی به نیشابور سفر می كنند.
وی گفت: این پزشكان در سفر پنج روزه خود بیماران مبتلا به شكاف لب و كام و ناهنجاریهای مادرزادی در جمجمه، سر و صورت را به صورت رایگان معاینه و جراحی می كنند.
كیانی افزود: در این راستا ثبت نام اینترنتی متقاضیان درمان شكاف كام و لب و دیگر ناهنجاریهای مادرزادی در این شهرستان از روز گذشته آغاز شده است.
وی آدرس ثبت نام برای متقاضیان یاد شده را http://marhamportal.ir عنوان كرد و گفت: پس از ثبت نام پرونده الكترونیك برای بیماران تشكیل و پزشكان فوق تخصص جراحی با بررسی عكس ها و پرونده بیمار افراد نیازمند به عمل را مشخص كرده و سپس با آنها تماس گرفته و زمان عمل را اعلام می كنند.
وی اظهار داشت: این اقدام با راهبری و سیاستگذاری مشترك موسسه ملی مرهم، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، دانشكده علوم پزشكی نیشابور و همكاری كمیته امداد امام خمینی (ره)، جمعیت هلال احمر، آموزش و پرورش و بهزیستی انجام می شود.
موسسه ملی مرهم از سال 1378 توسط پروفسور 'عبدالجلیل كلانتر هرمزی' معروفترین دانشمند ایرانی در حوزه جراحی پلاستیك و ترمیمی با هدف درمان ناهنجاریهای همراه تولد از قبیل شكاف لب و كام، جمجمه، سر و صورت فعالیت خود را در كشور آغاز كرد.
این موسسه در سال 1396 از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به عنوان شاخص ترین موسسه ملی ایران درحوزه سلامت انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفت.
3027 / 6053