برخورد حكیمانه با مردم از ویژگی های پلیس تراز انقلاب است

بیرجند - ایرنا - رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گفت: برخورد حكیمانه با مردم یكی از ویژگی ‌های اصلی پلیس تراز انقلاب است و اقتدار توام با مهربانی، عدالت و برخورد حكیمانه همواره از تاكیدات مقام معظم رهبری بوده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا ادیانی روز چهارشنبه در حاشیه آیین تكریم و معارفه روسای عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران افزود: این شاخص ها در دایره اشتغال نیروهای انتظامی مورد توجه است.
وی گفت: شاخصه‌های پلیس تراز انقلاب با منبع زلال فرمایشات رهبری تدوین شده و در اختیار نخبگان قرار گرفته كه درصدد تایید و تكمیل این شاخصه ها هستند.
او با بیان اینكه این شاخصه ها ملاك عمل در برنامه های تربیتی و مراكز دانشگاهی خواهد بود گفت: محتوای لازم برای تربیت پلیس تراز انقلاب طراحی شده كه از همین رو نخستین دوره آموزش مربیانی كه بتوانند این شاخصه ها را در دانشگاه ها و مراكز آموزشی نیروی انتظامی ارایه كنند، در قم شروع به كار كرده است.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی بیان كرد: در قالب این طرح حدود 20 نفر از طلبه های فاضل با گزینش سختگیرانه انتخاب شده اند و امیدواریم با تربیت مربی و محتوای لازم گام بلندی در تربیت پلیس تراز انقلاب برداریم.
وی گفت: در كنار مناسب سازی محیط اشتغال، توجه خوبی به تعالی رفتار كاركنان نظامی شده و دوره هایی با هدف آشناسازی در خصوص برخورد حكیمانه با مردم پیش بینی و طرح نسیم معرفت بر این اساس متمركز شده است.

**تربیت یك هزار حافظ كل قرآن در دستور كار ناجا
حجت الاسلام ادیانی گفت: در برنامه پنج ساله هدف گذاری شده كه به جامعه یك هزار نفری حافظ كل قرآن در سطح نیروی انتظامی برسیم.
وی افزود: هم اكنون 300 نفر از خانواده نیروهای مسلح حافظ كل قرآن كریم هستند و 60 هزار نفر از مجموعه كاركنان، خانواده‌ها و سربازان از یك جزء تا تمام جزء حافظ قرآن هستند.
رئیس عقیدتی سیاسی ناجا اظهار داشت: استقبال كاركنان نیروی انتظامی خراسان جنوبی به دلیل اینكه در شعاع نور ولایت امام رضا (ع) قرار دارند از فعالیت های قرآنی بالا بوده به طوری كه این استان در سال 97 از میان همه استان ها رتبه برتر را كسب كرده است.
وی گفت: قاریان و حافظان قرآن كریم در نیروی انتظامی از حیث كمی و كیفی جزو مجموعه های نمونه نیروهای مسلح هستند.
حجت الاسلام ادیانی ادامه داد: مجموعه نیروی انتظامی عزم خود را برای ساخت پلیس تراز انقلاب و مطلوب جمهوری اسلامی ایران جزم كرده و انس با قرآن یكی از شاخصه های پلیس تراز انقلاب است تا كاركنان خدوم نیروی انتظامی با نور قرآن وجود خود را روشن كنند.
9893*3028