همه افراد 30 سال به بالا می توانند در كمپین كنترل فشار خون شركت كنند

كرمانشاه-ایرنا- معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه گفت: همه هم استانی های بالای 30 سال سن و تمام زنان باردار بدون درنظرگرفتن شرایط سنی در این طرح می توانند شركت كنند.

به گزارش ایرنا، دكتر ابراهیم شكیبا روز چهارشنبه در نخستین نشست كارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان كه با حضور استاندار در محل سرسرای تدبیر استانداری كرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در این طرح نزدیك به یك میلیون نفر جمعیت هدف در استان است كه زنان باردار 35هزار نفر را تشكیل می دهند كه در كل باید فشارخون 50درصد این جمعیت اندازه گیری شود.
وی افزود: فشارخون بالا ریزفاكتور بسیاری از بیمار ی ها است و قلب، عروق و مغز را درگیر می كند از همین رو اهمیت دارد .
وی با تاكید براینكه باوجود تبعات بسیار، كنترل و تشخیص آن فشارخون بالا ساده است، افزود: در سند بهداشت جهانی قراردادی داریم كه باید تا سال 2025 به اهدافی برسیم كه كنترل فشارخون یكی از همین اهداف است.
این مسوول اضافه كرد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اولویت دادن با حركت در مسیر سلامت محوری، راهبرد خوبی در پیش گرفته تا مردم بیمار نشوند.
وی با تاكید براینكه 99درصد پرونده الكترونیك سلامت ثبت سامانه شده اند، گفت: در بسیج ملی كنترل فشارخون درصدد هستیم تا افراد جامعه در صورت داشتن این عارضه به فشارخون پی ببرند و در صورت نداشتن، برنامه آموزشی برای ابتلا از آن داشته باشند.
وی بر بحث خودمراقبتی تاكید كرد و گفت: آگاهی جامعه نسبت به خطر در بهترین زمان اولویت دارد.
وی آغاز تبلیغات گسترده طرح را 27 اردیبهشت اعلام كرد و گفت: شركت در این طرح از روز عید فطر به بعد یا به صورت حضوری با مراجعه به پایگاه ها و یا به صورت غیرحضوری از طریق سامانه تنها با واردكردن كدملی به عنوان كاربری و تاریخ تولد می باشد كه همه اطلاعات در نهایت به سامانه سیب ارسال می شود و فرد در صورت داشتن عارضه برای مراقبت به پایگاه ها ارجاع داده می شود.
كمپین بسیج ملی فشار خون بیماران بالای 30 سال از 27 اردیبهشت آغاز می شود.
در راستای اجرای این كمپین، فشار خون حدود 970 هزار نفر از جمعیت استان كرمانشاه كنترل می شود.
استان كرمانشاه 2 میلیون نفر جمعیت ساكن در 2 هزار و 622 روستا و 33 شهر دارد.
7460/8066
انتهای پیام /*